Návšteva z firmy Siemens

Dňa 24. januára 2017 navštívil Elektrotechnickú fakultu a Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline pán Dr. Frank Gerken, technický riaditeľ oddelenia pre výskum a vývoj divízie Mobility Management spoločnosti Siemens. Pán Dr. Frank Gerken navštívil obe fakulty spolu s pánom Ing. Ondrejom Chrappom zo žilinského kompetenčného centra menovanej divízie spoločnosti Siemens. Zástupcovia fakúlt diskutovali s kolegami zo spoločnosti Siemens o aktuálnych výsledkoch vo vzdelávacej oblasti v elektrotechnických a informatických študijných programoch akreditovaných na Žilinskej univerzite. Návšteva pána Dr. Gerkena môže mať pre záujemcov o štúdium na Fakulte riadenia a informatiky a Elektrotechnickej fakulte a tiež ich absolventov zásadný význam. V najbližších mesiacoch má vedenie spoločnosti Siemens AG rozhodnúť o vytvorení nových pracovných miest zameraných na vývoj inovatívnych softvérových riešení pre železničnú dopravu. Je veľká šanca, že tieto nové pracovné miesta vzniknú práve v Žiline, nakoľko tu už funguje medzinárodné kompetenčné centrum Siemens pre automatizáciu železničnej dopravy s viac ako 230 zamestnancami. Na začiatku je očakávaný vznik približne 50 nových pracovných miest, výhľadovo by ich vývojové centrum mohlo ponúknuť až 200. Predpokladá sa najmä uplatnenie absolventov študijných programov zameraných na aplikovanú informatiku a inteligentné informačné systémy.