Projekt 2012et016 "Príprava atraktívneho virtuálneho vzdelávacieho portálu" podporený nadáciou Tatra banky

V decembri sa na Katedre informatiky končí riešenie projektu 2012et016 "Príprava atraktívneho virtuálneho vzdelávacieho portálu", podporovaného nadáciou Tatra banky v rámci grantového programu E-TALENT, určeného pre študentov informatiky. Projekt riešia študenti 1. a 2. ročníka inžinierskeho štúdia v rámci projektovej výučby.

Cieľom projektu je vytvorenie modelu atraktívneho virtuálneho vzdelávacieho portálu pre žiakov prvého stupňa základných škôl s realizáciou mechanizmu získavania užitočných informácií pre inteligentnú podporu vzdelávania.

Tento portál bude realizovaný ako interaktívny programový produkt, umožňujúci hravou formou pritiahnuť žiakov k riešeniu domácich školských úloh. Efekt spočíva v podpore snahy žiakov riešiť tieto úlohy opakovane a samostatne. Výsledky riešenia týchto úloh budú uchovávané v databáze. Predpokladá sa, že použitie originálnych algoritmov získavania znalostí z databáz umožní získať zaujímavé a užitočné závislosti, obsiahnuté v odpovediach žiakov. Tieto závislosti môžu byť v budúcnosti užitočné pri tvorbe nových prístupov vo vzdelávaní.

Zásluhou finančnej podpory nadácie Tatra banky v rozsahu 1500 Euro bol získaný výkonný server, použitý pre inštaláciu portálu. Jeho získanie umožnilo nielen fyzicky alokovať vyvinutý portál ale tiež skrátiť čas prístupu k dátam.