Informatika na zemi, vo vesmíre a v roboautách

Pripravili sme pre Vás v poradí už druhú IT čajovňu s názvom Informatika na zemi, vo vesmíre a v roboautách. 18. mája o 10:00 h. sa v miestnosti RC 009 uskutoční prednáška Ing. Martina Handla – technického riaditeľa spoločnosti ARTIN a Ing. Jána Najvárka – CEO spoločnosti ARTIN. Online prenos prednášky môžete sledovať TU - ONLINE PRENOS. Svoje otázky môžete klásť cez stránku sli.do kód 4261

Dozviete sa akým spôsobom sa absolvent fakulty FRI dostal od informatiky pre robotické rameno používaného na International Space Station až k vývoju robotických vozidiel v Čechách a na Slovensku. Kam sa Roboauto tým za posledných 10 rokov vývoja dostal a čo plánuje v najbližšej budúcnosti. Prejdeme si históriu od malých vozidiel, ktoré súťažili a víťazili v súťaži Robotour, až po full-size vozidlo Hyundai i30 upravené na autonómne riadenie. Ukážeme si simuláciu riadenia v GTA, kde ladíme naše algoritmy. Preberieme si poslední vývoj self-drivingu vo svete. Prediskutujeme, čo všetko sa okolo nás zmení, keď budeme jazdiť v autonómnych vozidlách.

Martin Handl, technicky riaditeľ | ARTIN

Martin Handl vyštudoval Fakultu riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite. Je spolumajiteľom spoločnosti ARTIN, ktorá vyvíja software pro globálne spoločnosti v oblasti telco, bankingu, insurance a automotive. V súčasnej dobe sa venuje sa programovému managementu a implementácii distribuovaných systémov. Počas svojej praxe sa podieľal na riadení a implementácii nadnárodných integračných projektov pre domácich aj zahraničných klientov.

Jan Najvárek, CEO | ARTIN

Jan Najvárek vyštudoval VUT Brno, kde získal doktorát z neurónových sítí. Je spoluzakladateľom spoločnosti ARTIN, ktorá vyvíja software pro globálne spoločnosti v oblasti telco, bankingu, insurance a automotive. Venuje sa problematike samo-riadiacich vozidiel od doby, kedy v súťaži DARPA Grand Challenge 2005 vozidlo Stanley získalo víťazstvo a u nás sa nič nedialo, a tak sa rozhodli to s kolegom Tomášom Ondráčkom to zmeniť…