Celoslovenské kolo NAG 2020 - naši študenti na prvom a treťom mieste

IT talenty z celej SR sa už tradične stretli na 15. ročníku celoštátneho kola súťaže študentov v oblasti sieťových technológií NAG 2020, tentoraz netradične – on-line!

Našu fakultu reprezentovali tento rok štyria naši študenti v kategórii UNI. V nej sa náš študent sieťového inžinierskeho študijného programu Aplikované sieťové inžinierstvo Bc. Maroš Pekár umiestnil na celkovom 1.mieste a študent 2. ročníka bakalárskeho štúdia študijného programu Počítačové inžinierstvo Marek Ploštica na 3.mieste kategórie UNI pre vysokoškolákov (Oficiálne výsledky).

Celoštátne kolo súťaže študentov slovenských stredných a vysokých škôl sa konalo 19.5.2020. V rámci neho mali študenti možnosť prezentovať svoje vedomosti a praktické zručnosti z oblasti počítačových sietí. Súťaž bola organizovaná v rámci programu Sieťových akadémií Cisco. Vo finále už 15. ročníka „sieťovej olympiády“ súťažilo 88 stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorí museli preukázať vedomosti na úrovni medzinárodnej priemyselnej certifikácie CCNA.  Študenti sa museli popasovať s náročnými zadaniami a ukázať, že dokážu riešiť aj profesionálne naformulované požiadavky zákazníkov. Odmenou za to je záujem firiem – ich potenciálnych zamestnávateľov.

Všetkým našim študentom, ktorí prejavili ochotu reprezentovať našu fakultu, srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére!


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Generálny partner

Siemens Healthcare

Hlavní partneri

DXC technology
Globasy
IPSoft
KROS
Ringier Axel Springer
Scheidt & Bachmann
Quadrotech

Partneri

Asseco
Global Logic
Schaeffler Kysuce

Ostatné spolupracujúce podniky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu

Accenture
Artin
AVAST
AŽD
Bel Power Solutions & Protection
BRAIN:IT
Danfoss
Good Request
IBM
ICZ
Red Hat
Siemens
Softec
Transdata
T Systems
Zaict
ZSE
Kapa Studio

Projekty a centrá FRI