Celoslovenské kolo NAG 2021 - naši študenti na treťom a štvrtom mieste

IT talenty z celej SR sa už tradične stretli na 16. ročníku celoštátneho kola súťaže študentov v oblasti sieťových technológií NAG 2021. Našu fakultu reprezentovali tento rok piati naši študenti v kategórii UNI. V nej sa náš študent sieťového inžinierskeho študijného programu Aplikované sieťové inžinierstvo Bc. Maroš Pekár umiestnil na celkovom 3. mieste a študent 3. ročníka bakalárskeho štúdia študijného programu Informatika Martin Ščasný na 4. mieste kategórie UNI pre vysokoškolákov (oficiálne výsledky).

Celoštátne kolo súťaže študentov slovenských stredných a vysokých škôl sa konalo 21.4.2021. V rámci neho mali študenti možnosť prezentovať svoje vedomosti a praktické zručnosti z oblasti počítačových sietí. Súťaž bola organizovaná v rámci programu Sieťových akadémií Cisco. Vo finále už 16. ročníka „sieťovej olympiády“ súťažilo 75 stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorí museli preukázať vedomosti na úrovni medzinárodnej priemyselnej certifikácie CCNA. Študenti sa museli popasovať s náročnými zadaniami a ukázať, že dokážu riešiť aj profesionálne naformulované požiadavky zákazníkov. Odmenou za to je záujem firiem – ich potenciálnych zamestnávateľov.

Všetkým našim študentom, ktorí prejavili ochotu reprezentovať našu fakultu, srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére!