Druhý Mapathon Missing Maps na FRI UNIZA

Pozývame Vás na mapovačku (mapathon), počas ktorej sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Stiahnite si plagát podujatia.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami.

Tento Missing Maps mapathon bude druhým v poradí, ktorý organizuje Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

Mapovačka sa uskutoční v utorok 23. októbra 2018 od 16:00 do 19:00, v miestnosti RA013. Účasť je zadarmo. Budú k dispozícii stolové PC. Ak chcete, prineste si vlastný notebook a myš. Prosíme vážnych záujemcov o registráciu cez prihlasovací formulár v Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.