Júl na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA v znamení letných škôl programovania

Júl bude na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA v znamení letných škôl programovania. V týždni od 13.7. do 17.7. sa uskutočnia hneď dve letné školy programovania. Počas prvej školy si uchádzači zostroja vlastnú počítačovú hru, rozšíria si svoje počítačové zručnosti a naučia sa základy objektového programovania v jazyku Java a v prostredí Greenfoot. Navyše online z pohodlia svojho domova. Druhá škola programovania sa uskutoční na fakulte v modernom IT Science Lab-e. Uchádzači sa na nej oboznámia s internetom vecí a zostavia si svoje robotické autíčko, ktoré budú ovládať pomocou technológie Bluetooth cez svoj smartfón. Tešíme sa na stredoškolákov, ako sa spolu zabavíme.