Katedra informačných sietí a spoločnosť Unicorn ponúka nový predmet Orchestračné nástroje pre kontajnery (ONPK).

Každý rok prináša svet IT nové technológie, ktoré sa snažia IT spoločnosti po celom svete efektívne a rýchlo implementovať do svojho či zákazníckeho prostredia. V súčasnosti je najväčší záujem o technológie ako Cloud Computing, Microservices/Nanoservices, Kubernetes, Docker, Terraform, CI/CD, Observability a Monitoring. Na trhu je stále nedostatok kvalifikovaných IT špecialistov ktorí tieto technológie poznajú a majú s nimi praktické skúsenosti. Preto sa katedra informačných sietí na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA v spolupráci so spoločnosťou Unicorn rozhodla, že ponúkne nový voliteľný predmet s názvom Orchestračné nástroje pre kontajnery (ONPK). Tento predmet je určený pre každého záujemcu, ktorý má chuť ponoriť sa do sveta moderných technológií. Tieto technológie sa za posledné roky stali nevyhnutnou súčasťou portfólia každej modernej firmy zameranej na poskytovanie IT služieb.

Po úspešnom absolvovaní predmetu študent rozumie metodológii DevOps/DevSecOps, Microservices/Nanoservices architektúre, konceptu Serverless (FaaS), nástroju pre automatizovanú správu infraštruktúry Terraform, platforme pre orchestráciu kontajnerov Kubernetes, nástrojom používaných pre Observability a Monitoring, konceptu Continuous Integration and Continuous Deployment (CI/CD). Vďaka týmto znalostiam dostáva študent značnú výhodu oproti svojim konkurentom pri budúcom výbere zamestnania.

Využi augustové otvorenie zápisov pre voliteľné predmety na FRI a zapíš si predmet Orchestračné nástroje pre kontajnery (ONPK) už teraz. Pozor, počet miest je obmedzený  na dvadsať!


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Generálny partner

Siemens Healthcare

Hlavní partneri

DXC technology
Globasy
IPSoft
KROS
Ringier Axel Springer
Scheidt & Bachmann
Quadrotech

Partneri

Asseco
Global Logic
Schaeffler Kysuce

Ostatné spolupracujúce podniky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu

Accenture
Artin
AVAST
AŽD
Bel Power Solutions & Protection
BRAIN:IT
Danfoss
Good Request
IBM
ICZ
Red Hat
Siemens
Softec
Transdata
T Systems
Zaict
ZSE
Kapa Studio

Projekty a centrá FRI