Máj 2021 – mesiac podnikovej praxe na FRI UNIZA

Mesiac máj bude na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA v znamení podnikovej praxe. Pre našich študentov sme pripravili viaceré atraktívne podujatia, ktoré vytvoria široký priestor na nadviazanie komunikácie medzi úspešnými IT firmami a našimi študentmi. Postupne Vám predstavíme jednotlivé jedinečné podujatia. Veríme, že Vás oslovia, zúčastníte sa na nich a zapojíte sa aj do súťaží o hodnotné ceny.

Prepájanie štúdia s praxou považujeme na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA za kľúčové. A preto v spolupráci s našimi partnermi z podnikovej praxe Vám prinášame atraktívne možnosti získať stáž, brigádu, budúce zamestnanie či inú formu spolupráce na reálnych IT projektoch našich partnerov.

Čo sme pre Vás v mesiaci máj pripravili?

12. máj 2021, 10:00 h

Webinár#4 – Predstavenie tém diplomových prác od partnerov z podnikovej praxe

Webinár je určený najmä pre študentov prvých ročníkov inžinierskeho štúdia, ktorí si budú v októbri vyberať témy svojich diplomových prác. Na webinári predstavíme širokú ponuku tém diplomových prác od našich partnerov z podnikovej praxe. Stačí prísť, vybrať si a dohodnúť si budúcu spoluprácu na diplomovej práci.

12. máj 2021, 13:00 h

Webinár#5 – Predstavenie tém bakalárskych prác od partnerov z podnikovej praxe

Webinár je určený najmä pre študentov druhých ročníkov bakalárskeho štúdia, ktorí si budú v októbri vyberať témy svojich bakalárskych prác. Na webinári predstavíme širokú ponuku tém diplomových prác od našich partnerov z podnikovej praxe. Stačí prísť, vybrať si a dohodnúť si budúcu spoluprácu na bakalárskej práci.

17. máj 2021

Zverejnenie katalógu pracovných príležitostí partnerov z podnikovej praxe

I. časť – Stáže, brigády, pracovné príležitosti, podnikové praxe

Prehľadný katalóg ponúkne všetkým súčasným študentom FRI UNIZA možnosť vybrať si pracovnú príležitosť v tej oblasti, ktorej sa venujú a zároveň aj dokladovať prácu v odbore pre uznanie v rámci povinného predmetu Prax.

II. časť – Pracovné ponuky pre študentov končiacich ročníkov

Prehľadný katalóg ponúkne študentom končiacich ročníkov portfólio pracovných ponúk, kde môžu úspešne rozvíjať svoj potenciál po ukončení štúdia na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA. Určený pre študentov druhého ročníka inžinierskeho štúdia.

17. – 19. máj 2021, 16:00 h

Online neformálne rozhovory s úspešnými absolventami FRI UNIZA o ich zaujímavej práci v partnerských firmách

Predstavenie pracovných pozícií inak. Úspešní absolventi FRI UNIZA predstavia zaujímavé projekty, na ktorých pracovali/pracujú a pritom sa budú môcť študenti opýtať na všetko, čo ich zaujíma. Pripravené budú aj súťaže o hodnotné ceny.

19. máj 2021, 10:00 h

Webinár#6 – Ako správne napísať životopis a motivačný list?

Pozvaný odborník poradí ako správne si napísať životopis a motivačný list. Študenti sa dozvedia, kde vznikajú najčastejšie chyby a naopak, čo by rozhodne nemalo chýbať v dobrom životopise. Pripravená bude aj súťaž o hodnotné ceny. Študenti si tak budú môcť pripraviť životopis a motivačný list na konkrétne pracovné ponuky a príležitosti, ktoré nájdu v zverejnených katalógoch pracovných ponúk a príležitostí od našich partnerov. A navyše ho môžu využiť aj v pripravovanom ONLINE IT TRHOVISKU.

20. máj 2021

IT trendy očami odborníkov z podnikovej praxe

Deň venovaný online prednáškam na TOP IT trendy očami odborníkov z podnikovej praxe. Pripravené sú zaujímavé témy a nebudú chýbať ani súťaže.

26. – 27. máj 2021, 09:00 – 15:00 h

ONLINE IT trhovisko

Obľúbené podujatie IT trhovisko tentokrát v online forme. Počas dvoch dní sa študentom predstavia IT firmy spolu s ich pracovnými ponukami a príležitosťami. Pripravené sú súťaže o hodnotné ceny. Študenti budú mať príležitosť opýtať sa zástupcov IT firiem na všetky potrebné informácie. Pripravený životopis a motivačný list môžu využiť pri ich ďalšej komunikácii o budúcej spolupráci.