Missing Maps Mapathon #8 v Žiline

Pozývame Vás na už ôsmu mapovačku (mapathon) v Žiline. Opäť budeme pomáhať organizácii Lekári bez hraníc. Tentoraz budú medzi dobrovoľníkmi aj zástupcovia Slovenského červeného kríža.

Vytvoríme mapu oblasti, v ktorej je kritická humaninárna situácia a naša pomoc im umožní efektívnejšie a rýchlejšie pomôcť ľuďom v núdzi. 

Počas mapathonu sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962.

Mapovačka sa uskutoční v utorok 12. februára 2020 od 17:00 h. Tento mapathon hostí firma Scheidt&Bachmann Slovensko. Bude sa konať v budove Living Centrum (adresa Prielohy 1012/C, Žilina-Solinky), na 2.poschodí. Vlastný notebook je odporúčaný. K dispozícii bude aj niekoľko notebookov donesených z fakulty. Prosíme  záujemcov o registráciu cez prihlasovací formulár v Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Generálny partner

Siemens Healthcare

Hlavní partneri

DXC technology
Globasy
IPSoft
KROS
Ringier Axel Springer
Scheidt & Bachmann
Quadrotech

Partneri

Asseco
Global Logic
Schaeffler Kysuce

Ostatné spolupracujúce podniky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu

Accenture
Artin
AVAST
AŽD
Bel Power Solutions & Protection
BRAIN:IT
Danfoss
Good Request
IBM
ICZ
Red Hat
Siemens
Softec
Transdata
T Systems
Zaict
ZSE
Kapa Studio

Projekty a centrá FRI