Missing Maps mapathon Slovakia online #4

Pozývame Vás na štvrtú slovenskú online mapovačku (mapathon). Ostatný mapathon sa v Žiline konal pred štyrmi mesiacmi, 27.05.2021 v priestoroch Slovenského červeného kríža - územného spolu Žilina.

Prosíme záujemcov o registráciu cez prihlasovací formulár na Eventbrite. Vzhľadom na to, že mapathon bude v budove so zariadením pre celodennú starostlivosť o seniorov, osobná účasť bude umožnená iba kompletne zaočkovaným, na základe covid-19 preukazu. Ostatní sú vítaní v online priestore. Link na pripojenie na mapathon cez platformu Microsoft Teams bude každému odoslaný po úspešnej registrácii.

Mapovačka sa uskutoční vo štvrtok 30. septembra 2021 od 17:00 h do 20:00 h.
Účatníci, ktorí prídu osobne, sa stretnú na adrese Moyzesova 959, 010 01 Žilina, opäť v priestoroch SČK Žilina.

Na štvrtom slovenskom online mapathone budeme opäť pomáhať organizácii Lekári bez hraníc. Medzi dobrovoľníkmi budú aj kolegovia maperi z Českej republiky a možno aj z iných krajín.

Počas nášho dobrovoľníckeho podujatia spoločne vytvoríme mapu oblasti, v ktorej je kritická humanitárna situácia a naša pomoc im umožní efektívnejšie a rýchlejšie pomôcť ľuďom v núdzi.

Čo je to mapathon?

Počas mapathonu sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962. Na organizovaní nášho podujatia sa zúčastnia aj kolegovia Geografického ústavu Masarykovej univerzity v Brne a skupina mapérov z Missing Maps Brno.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Podrobnosti o Missing Maps mapathonoch na Slovensku nájdete na stránke projektu Missing Maps Slovakia.