Missing Maps Mapathon Žilina #11

Pozývame Vás na už jedenásty žilinský mapathon. FRI UNIZA organizuje toto podujatie počas adventného obdobia s cieľom pomôcť organizácii Lekári bez hraníc

Náš hybridný mapathon sa uskutoční 05. decembra 2023 (utorok), od 17:00 h.

Ďakujeme za podporu spoločnosti Siemens Mobility - mapathon sa uskutoční v jej priestoroch v novom sídle na Obchodnej ulici (viac informácií nižšie na plagátiku).

Zúčastniť sa však môžete aj online.

Na podujatí sa môžu zúčastniť iba zaregistrovaní účastníci. Prosím, použite tento link do 04.12.2023 (pondelok) do 09:00 h - pre registráciu osobnej alebo online účasti:

https://www.tickettailor.com/events/missingmapsczsk/1067543


Počas mapathonu vytvoríme mapu oblasti, v ktorej je kritická humaninárna situácia a naša pomoc im umožní efektívnejšie a rýchlejšie pomôcť ľuďom v núdzi. 

Počas mapathonu sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Každý je vítaný!

Prineste si prosím vlastný notebook a myš.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenia Missing Maps Slovakia a GeoCommunity.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Platinový partner

Hlavný partner

Partneri

Projekty a centrá FRI

Projekty

Inteligentné operačné a spracovateľské systémy pre UAV
Transdata
IT akadémia
ACeSYRI
SmartSoc
TECH4EDU4
Centre in Advanced Biomedical and Medical Informatics

Centrá

Cisco Network Academy
PEARSON VUE - Aturizované centrum