Poznáme víťazov svetoznámej manažérskej súťaže Global Management Challenge Slovakia 2021

17. júna 2021 sa na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA uskutočnilo národné finálne svetoznámej manažérskej súťaže GLOBAL MANAGEMENT CHALLENGE, do ktorej je celosvetovo zapojených viac ako 30 krajín sveta.

Slovenská edícia tejto prestížnej súťaže úspešne odštartovala 1. apríla tohto roku. V rámci 33 tímov súťažili nielen študenti (UNIZA, STUBA, EUBA, UK PHA, TUKE...), ale aj zástupcovia z podnikovej praxe. Po dvoch online kolách sa do národného finále prebojovalo celkovo 8 tímov. Po prvýkrát prebehlo národné finálne online formou.

Očakávania o veľmi náročnom a vyrovnanom národnom finále sa potvrdili. Po každom rozhodnutí sa dynamicky menilo poradie finalistov. Po poslednom rozhodnutí jednotlivé tímy zakotvili na ich konečnom umiestnení:

Umiestnenie
8. miesto
Príšerky
Slovenská technická univerzita v Bratislave

Zúčastneným tímom blahoželáme a víťaznému tímu KLiK z Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe želáme veľa úspechov pri reprezentovaní Slovenskej republiky na svetovom finále v Nižnom Novgorode (Ruská federácia).

Ku krásnemu druhému miestu blahoželáme nášmu fakultnému tímu ErB v zložení Róbert Hrabovec, Erik Galovič, Branislav Kacvinský, ktorý vynikajúco reprezentoval Fakultu riadenia a informatiky UNIZA. Rovnako im prajeme veľa ďalších úspechov a ďakujeme im za vynikajúcu reprezentáciu našej fakulty i Žilinskej univerzity.