Pozvánka na ONLINE Deň otvorených dverí Inžinierskeho centra Siemens Mobility

Ahojte, chcel by som Vám dať do pozornosti zaujímavé podujatie nášho partnera – spoločnosti Siemens. Ide o tradičný ONLINE Deň otvorených dverí Inžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline, ktoré sa uskutoční už zajtra - dňa 30.11.2021 v dvoch termínoch :

  • 9:00 – 10:00
  • 15:00 – 16:00

Link na ONLINE deň otvorených dverí (platný na oba termíny):

LINK ONLINE dňa otvorených dverí Inžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline

Obsahom online dňa otvorených dverí budú nasledovné zaujímavé témy a prednášky:

  • Tomáš Behúň, vedúci skupiny pre metodológiu Building Information Modeling, špecialista na CAD nástroje v 2D a 3D. Tomáš vám povie viac o skenovaní mobilným lidarovým skenerom na železničnej trati, statickým lidarovým skenerom v budovách a zároveň odprezentuje možnosti využitia týchto dát pre železničnú dopravu a vytváranie 3D digitálnych dvojičiek
  • Peter Jakubík, softvérový architekt, Vám predstaví riešenia pre automatické riadenie vlakov. Pred nedávnom celý svet obletela horúca novinka - Hamburg sa ako prvý na svete pýši plne automatizovaným vlakom bez rušňovodiča, ktorý je časovo presnejší a energeticky úspornejší (až o 30%) než tradičné vlaky. Peter bol priamo na mieste diania, odkiaľ Vám porozpráva jeho čerstvé zážitky a predstaví svoju prácu na tomto projekte. 
  • Ján Pažitný, špecialista pre technológiu Global Maintenance System, ktorá je aplikovaná na projekte v Belgicku, Vám ukáže diagnostický systém, ktorý kontroluje funkčnosť a bezporuchovosť všetkých použitých elementov na železničnej trati. Následne vám prezradí, ako diagnostický systém vidí dispečer, predstaví tiež, aké informácie sa zobrazujú k jednotlivým elementom a ako sa zobrazí vzniknutá porucha.
  • HR oddelenie si tentokrát pre vás pripravilo rady ako byť o krok vpred na trhu práce. Poznáte pracovnú sieť LinkedIn? Že ešte nie? Zoznámime vás s jej prostredím, dáme vám tipy, čo by vo vašom profile nemalo chýbať, ale najmä vám ukážeme ako si samotný profil na LinkedIn-e vytvoriť a správne vyplniť. Potom nezabudnite sledovať aj profil Fakulty riadenia a informatiky UNIZA na LinkedIn-e.

Viac informácií o podujatí nájdete aj na FB udalosti a LinkedIn udalosti


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Generálny partner

Siemens Healthcare

Hlavní partneri

DXC technology
Globasy
IPSoft
KROS
Ringier Axel Springer
Scheidt & Bachmann
Quadrotech

Partneri

Asseco
Global Logic
Schaeffler Kysuce

Ostatné spolupracujúce podniky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu

Accenture
Artin
AVAST
AŽD
Bel Power Solutions & Protection
BRAIN:IT
Danfoss
Good Request
IBM
ICZ
Red Hat
Siemens
Softec
Transdata
T Systems
Zaict
ZSE
Kapa Studio

Projekty a centrá FRI