Pozvánka na ONLINE DOD Inžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline

Milé študentky, milí študenti, chceli by sme Vám dať do pozornosti zaujímavé podujatie nášho partnera – spoločnosti Siemens. Ide o tradičný ONLINE Deň otvorených dverí Inžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline, ktoré sa uskutoční 17. mája 2022 v dvoch termínoch:

  • 9:00 – 10:00
  • 15:00 – 16:00


Link na ONLINE deň otvorených dverí (platný na oba termíny):

LINK ONLINE dňa otvorených dveríInžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline


Obsahom online dňa otvorených dverí budú nasledovné zaujímavé témy a prednášky:

  • Ivan Kozynets, tester vlakových zabezpečovacích systémov, Vám ukáže, ktoré zariadenie vie zautomatizovať nie len vlak, ale aj celú infraštruktúru vlakovej prevádzky. Ivan predstaví projekt, na ktorom pracoval a zažil jazdu vlaku bez rušňovodiča, ktorá umožňuje efektívnu spotrebu energie pri optimálnej rýchlosti. Vysvetlí prečo a ako môžeme pomocou technológie ATO (Automatic Train Operation) zmeniť budúcnosť vlakovej prepravy.

  • Tomáš Michalina, špecialista v oblasti riadiacich systémov, Vám predstaví projekt viedenského metra. V Inžinierskom centre pracujeme na projektoch pre všetky linky metra vo Viedni. Našou úlohou je konfigurácia a následné testovanie softvéru slúžiaceho na riadenie mestskej koľajovej dopravy. Na novej pripravovanej linke metra U5 pracujeme s technológiami, ktoré zabezpečia plne automatizovanú prevádzku a minimalizujú riziko zlyhania ľudského faktoru. Okrem toho vytvárame simulácie pre tréning zamestnancov metra.

  • Tomáš Behúň, vedúci skupiny pre metodológiu Building Information Modeling, špecialista na CAD nástroje. Tomáš Vám povie viac o plánovaní technických miestností železníc s pomocou lidarového skenera, 3D modelovania, textúrovania a využitia cloudového riešenia na zdieľanie týchto dát. Odprezentuje aj "point cloud" dáta z mobilného skenovania tratí, tunela metra a ich využitie.

  • Lenka Hudecová, pracuje na HR oddelení ako Recruiter/Talent Acquisition Professional. Lenka Vám odpovie na otázky ohľadom náboru nových zamestnancov, priblíži, ako u nás v spoločnosti prebieha pracovný pohovor, prezradí Vám užitočné tipy ako prísť na pohovor pripravený na 100%, alebo čo sa určite nepýtať.


Viac informácií o podujatí nájdete aj na FB udalosti a LinkedIn udalosti. 


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Generálny partner

Siemens Healthcare

Hlavní partneri

DXC technology
Globasy
IPSoft
KROS
Ringier Axel Springer
Scheidt & Bachmann
Quadrotech

Partneri

Asseco
Global Logic
Schaeffler Kysuce

Ostatné spolupracujúce podniky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu

Accenture
Artin
AVAST
AŽD
Bel Power Solutions & Protection
BRAIN:IT
Danfoss
Good Request
IBM
ICZ
Red Hat
Siemens
Softec
Transdata
T Systems
Zaict
ZSE
Kapa Studio

Projekty a centrá FRI