Pozvánka na prednášku absolventa FRI na tému Externá synchronizácia procesov pre pôžitok a úžitok

Srdečne Vás pozývame na zaujímavú prednášku absolventa Fakulty riadenia a informatiky UNIZA Matúša Chochlíka spoluautora statickej reflexie pre C++ na tému Externá synchronizácia procesov pre pôžitok a úžitok. Vidíme sa 19. 11. o 17:30 v Novej synagóge. Občerstvenie a pitný režim je zabezpečený. Všetci ste srdečne vítaní.

Matúš Chochlík, spoluautor statickej reflexie pre C++, Vám predstaví riešenie zamerané na optimalizáciu buildovacieho procesu v Clang-u. Optimalizácia spočíva v riadení paralelne bežiacich linkerov vzhľadom na veľkosť a vyťaženie RAM, čím sa eliminuje "spadnutie" build-ovacieho procesu. Rozšírenie v podobe Machine Learning umožňuje na základe data-setu z predošlých behov buildu určiť počet linkerov pre konkrétny server.