Pracovná návšteva u našich partnerov – Dopravná fakulta Sarajevskej univerzity a Visoka škola "LOGOS CENTAR" Mostar

Peter Márton (prodekan pre zahraničné vzťahy) navštívil v pondelok 25.10.2021 Dopravnú fakultu Sarajevskej univerzity. Táto fakulta je partnerom FRI UNIZA v rámci projektu Erasmus+ KA107 pre spoluprácu s partnerskými krajinami. Dopravná fakulta Sarajevskej univerzity má interdisciplinárne zameranie, v ktorom sa prepája veda a výskum zamerané na dopravu s využívaním najnovších trendov v informačných a komunikačných technológiách. Rokovanie prebiehalo za účasti dekana fakulty, zástupcov niektorých katedier a vedúcej oddelenia pre spoluprácu so zahraničím. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu.

Naši kolegovia Peter Márton a Peter Jankovič z Katedry matematických metód a operačnej analýzy v rámci svojej učiteľskej mobility Erasmus+ KA107 predstavili 27.10.2021 kolegom na partnerskej vysokej škole Visoka škola "LOGOS CENTAR" v Mostare nielen našu fakultu, ale aj možnosti využitia otvorených geografických dát z OpenStreetMap na príklade umiestňovania staníc záchrannej služby na Slovensku.