Program „Seeds for the Future“ spoločnosti Huawei 2019

V dňoch 18.10. - 1.11.2019 sa v Číne uskutočnil program „Seeds for the Future“ spoločnosti Huawei so zameraním na telekomunikačné technológie. Tohto programu sa zúčastnilo celkovo 36 študentov z celého sveta, z toho 6 študentov zo Slovenska. Medzi účastníkmi boli aj dvaja študenti z Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline – Marek Kurnota a Dominika Petríková. Počas programu študenti navštívili mestá Peking a Shenzen, pričom v každom meste bol pre účastníkov programu pripravený pestrý program.

Počas prvého týždňa v Pekingu sa študenti oboznámili s čínskou kultúrou a videli miesta ako Zakázané mesto, Veľký Čínsky múr, či Olympijsky park. Počas týždňa prebiehala výučba čínskeho jazyka a venovali sa aj čínskej kaligrafií, kultúre a histórií. Počas druhého týždňa boli študenti v meste Shenzhen, ktoré je jedno z najrýchlejšie rastúcich a najmodernejších miest na svete.

Študenti mali možnosť nahliadnuť do centrály spoločnosti Huawei a zúčastnili sa zaujímavých prednášok a laboratórnych cvičení. V laboratóriách spoločnosti Huawei mali študenti možnosť nakonfigurovať si vlastnú 4G a 5G mobilnú stanicu. V centrále Huawei sa uskutočnilo aj slávnostné ukončenie programu, kde študenti mohli predstaviť kultúru svojej krajiny a získali certifikáty o absolvovaní programu a knihu o vzniku spoločnosti Huawei.