Prvý mapathon "Missing maps" na FRI UNIZA

Pozývame Vás na mapovačku (maphaton), počas ktorej sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami.

Prvý žilinský Missing Maps mapathon je sprievodným podujatím konferencie OSSConf 2018, ktorú organizuje Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

Mapovačka sa uskutoční v stredu 4. júla 2018 od 16:30 do 20:00, v miestnosti RA012. Je prístupná nielen účastníkom konferencie ale aj širokej verejnosti. Účasť je zadarmo. Budú k dispozícii stolové PC. Ak chcete, prineste si vlastný notebook a myš. Prosíme vážnych záujemcov o registráciu cez prihlasovací formulár v Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Svoj nezáväzný príchod na prvý žilinský mapathon môžete vyjadriť vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o možných účastníkoch.
 

0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Projekty a centrá FRI