Regionálne kolo súťaže First Lego League 2013

Fakulta riadenia a informatiky v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska pripravila regionálne kolo robotickej súťaže First Lego League, ktoré sa bude konať v priestoroch FRI C dňa 29. novembra 2013 (piatok) od 9:00.

Táto súťaž je najväčšia robotická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl vo veku od 10 do 16 rokov. Zúčastňujú sa jej desiatky tisíc detí na celom svete. Najlepšie tímy postupujú do ďalších - semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a deti sa vo svojich triedach/kluboch pripravujú v tímoch - postavia a naprogramujú roboty a trénujú na súťaž. Počas súťaže roboty plnia na ihrisku rôzne úlohy, za ktoré zbierajú body. Pravidlá súťaže stanovujú, že roboty musia byť postavené výlučne zo stavebníc LEGO s použitím iba základných senzorov a naprogramované štandardným softvérom navrhnutým pre deti. Okrem súťažného turnaja na ihrisku tímy vždy riešia aj tzv. výskumnú úlohu vo svojom okolí/prostredí, ktorú konzultujú s odborníkmi z praxe a prezentujú porote a rozhodcom na turnaji. Tento rok je stanovená úloha s názvom: Nature’s Fury – Príroda je zúrivá.

Všetci ste srdečne vítaní.

Za organizačný tím,

Michal Kochláň