Slávnostné otvorenie výstavy História vývoja a výroby počítačov na Slovensku

21. novembra 2023 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie výstavy História vývoja a výroby počítačov na Slovensku, ktorá pripomína významnú etapu rozvoja elektrotechnického priemyslu na Slovensku a má za cieľ povzbudiť rôzne zainteresované strany pre vytváranie podmienok pre podobné projekty v súčasnosti. Výstavu slávnostne otvorili:

• prof. Ing. Ján Čelko, CSc. – rektor Žilinskej univerzity v Žiline
  • prof. Ing. Emil Kršák, PhD. – dekan Fakulty riadenia a informatiky UNIZA
  • Ing. Milan Gábik - pamätník pôsobenia Výskumného ústavu výpočtovej techniky v Žiline

Otvorenie výstavy je súčasťou série podujatí pri príležitosti osláv 70. výročia založenia Žilinskej univerzity v Žiline. Poukazuje na dôležitú skutočnosť, že už pred cca 50 rokmi sa začala písať história vlastného výskumu, vývoja a výroby prostriedkov výpočtovej techniky na Slovensku. V histórii vývoja a výroby počítačov na Slovensku má nezastupiteľné miesto Výskumný ústav výpočtovej techniky (VÚVT) v Žiline. Viac o histórii vývoja a výroby počítačov na Slovensku sa dozviete TU .

Výstava je otvorená širokej verejnosti. Nachádza sa v priestoroch prízemia budovy RA Fakulty riadenia a informatiky UNIZA. Všetci ste srdečne vítaní.