Študenti FRI UNIZA sa prvýkrát zúčastnili zmiešaného intenzívneho programu

Naši študenti Katarína Hrivíková, Jakub Korečko, Lenka Dupkalová, Timea Michalcová a Olexii Gongalschi sa v dňoch 24.-28.09.2022 zúčastnili workshopu na pôde Technische Hochschule Aschaffenburg (Nemecko). Toto podujatie je súčasťou zmiešaného intenzívneho programu (Blended Intensive Programme - BIP) s názvom "Campus of the Future", ktorý končí 31.10.2022. Po workshope v Aschaffenburgu pokračujú účastníci BIP prácou vo virtuálnom prostredí. Práve kombinácia virtuálnej a fyzickej účasti dáva celej aktivite "zmiešaný" charakter.

BIP je novinkou v programe Erasmus+ v kľúčovej akcii 1 - Mobility jednotlivcov. BIP vytvára študentom možnosti získať medzinárodnú skúsenosť ináč, ako počas mobility trvajúcej jeden alebo dva semestre. BIP poskytuje možnosť byť "doma" a zároveň byť v pravidelnom kontakte so spolužiakmi z iných európskych univerzít.

V rámci BIP "Campus of the Future" spolupracujú Technische Hochschule Aschaffenburg (koordinátor) a Žilinská univerzita v Žiline, Instituto Superior de Contabilidade e Administracao do Porto (Portugalsko), Howest Hogeschool (Belgicko) a Universidad Cardenal Herrera Valencia (Španielsko).