Úspech diplomovej práce Ing. Lucie Piatrikovej v elitnej súťaži IT Spy

Naša absolventka Ing. Lucia Piatriková sa vo štvrtok 24.11.2022 v Prahe zúčastnila finále 13. ročníka elitnej súťaže diplomových prác IT Spy (IT Student Project of the Year), ktorú organizuje ACM Czech and Slovak Chapter v spolupráci so spoločnosťou Profinit a za podpory viacerých slovenských a českých ministerstiev a ďalších organizácií. So svojou diplomovou prácou Vizuálna detekcia falšovaných ochranných prvkov na občianskom preukaze získala Cenu verejnosti ako aj Cenu Magenta Award for Excellence in IT (Best Diploma Thesis – Year 2022), ktorú jej udelil hlavný partner súťaže, spoločnosť T-Mobile.

Z konkurencie viac než 1200 diplomových prác, ktoré vznikli a boli obhájené na IT fakultách 20 českých a slovenských univerzít, jej diplomová práca postúpila do finále, ktorého sa zúčastnilo 8 najlepších diplomových prác. Lucii gratulujeme k zisku oboch ocenení a ďakujeme za všetky hlasy, ktoré ste jej poslali. Prajeme jej veľa ďalších úspechov v odbornej činnosti ako aj v doktorandskom štúdiu. Rovnako blahoželáme aj vedúcemu práce Ing. Petrovi Tarábkovi, PhD. z Katedry matematických metód a operačnej analýzy.

Budúcim diplomantom držíme palce pri písaní ich diplomových prác a veríme, že aj v budúcom ročníku tejto elitnej IT súťaže postúpi diplomová práca z Fakulty riadenia a informatiky UNIZA do medzi najlepších 8 diplomových prác.