Úspech FRI UNIZA vo svetovom finále svetoznámej manažérskej hry Global Management Challenge 2019

Od 4. do 6. júla sa zúčastnil náš tím FRI Solutions svetového finále svetoznámej manažérskej hry Global Management Challenge v Jekaterinburgu (Rusko), ktorého sa zúčastňujú finalisti národných kôl 34 krajín sveta. Na otváracom ceremoniáli sme si vyžrebovali žltú semifinálovú skupinu a našimi súpermi boli tímy z Grécka, Kazachstanu, Macaa a Estónska.

Semifinále sme úspešne zvládli. Bol to napínavý boj do posledného rozhodnutia. Postúpili sme tak do absolútneho finále spolu s tímami z Číny, Portugalska, Macaa, Ruska, Poľska, Hongkongu a Pobrežia Slonoviny.

Naše očakávania o veľmi náročnom finále sa potvrdili. Po každom rozhodnutí sa dynamicky menilo poradie finalistov, až sme po poslednom rozhodnutí zakotvili na krásnom ôsmom mieste. Nazbierali sme cenné skúsenosti a veríme, že budúci rok toto výborné umiestnenie ešte posunieme nahor.

Nezabudnite, na našej fakulte si môžete túto hru nielen zahrať, ale aj zdokonaliť Vaše manažérske zručnosti na predmete Manažérske hry a simulácie pod vedením majsterky sveta tejto súťaže za rok 2018.

Ďakujeme tímu FRI Solutions za vynikajúcu reprezentáciu našej fakulty a Slovenskej republiky.