Úspešná realizácia ONLINE školy 3D tlače na FRI UNIZA

Minulý týždeň (7. – 11.12.) sa uskutočnila na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA prvá online škola 3D tlače. Žiaci stredných škôl sa pripájali a riešili zadané úlohy online prostredníctvom aplikácie MS Teams. Oboznámili sa so základmi modelovania, 3D tlače a za úspešné absolvovanie získali certifikát. Záujem o online školu bol veľký. Spolu evidujeme 180 prihlášok. Aj preto sme sa rozhodli, že urobíme viacero online škôl 3D tlače v januári a vo februári. Tejto prvej sa zúčastnilo 30 žiakov stredných škôl prakticky z celého Slovenska. Teší nás záujem žiakov stredných škôl o oblasť informačných technológií a držíme im palce v ich ďalšom napredovaní v tejto oblasti.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať Ing. Lukášovi Čechovičovi, PhD. z Katedry technickej kybernetiky ako hlavnému organizátorovi a lektorovi online školy 3D tlače. Poďakovanie patrí aj našim šikovným študentom študijného programu Počítačové inžinierstvo, ktorí sa aktívne zapojili do lektorovania. Online škola 3D tlače bola organizovaná v rámci národného projektu IT akadémia.