Úspešné zahájenie FRI súťaže s názvom 3D tlač

15. januára 2023 bola úspešne zahájená FRI súťaž s názvom 3D tlač, ktorá je určená pre všetkých šikovných stredoškolákov a stredoškoláčky. Sme nesmierne radi, že o súťaž prejavilo záujem celkovo 233 žiakov z 89 stredných škôl prakticky z celého Slovenska (kompletný zoznam stredných škôl je uvedený na konci príspevku).

Na účastníkov a účastníčky súťaže čakajú zaujímavé zadania v rámci troch súťažných kôl, pričom najlepší z nich sa následne stretnú vo finálnom kole, ktoré sa uskutoční v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky UNIZA.

Poďakovanie patrí hlavným organizátorom súťaže – našim kolegom z Katedry technickej kybernetiky - Ing. Lukáš Čechovič, PhD., Ing. Andrej Tupý a ich študentom z FriDLab-u.

Všetkým účastníkom a účastníčkam súťaže držíme palce a tešíme sa na ich prvé odovzdané vypracované zadania.

Zoznam stredných škôl zúčastnených účastníkov a účastníčok:

Bratislavský kraj

  • Gymnázium Ivana Horvátha, Bratislava
  • Gymnazium Alberta Einsteina, Bratislava
  • Gymnázium, Bilíkova 24, Bratislava
  • Gymnázium Karola Štúra, Modra
  • Stredná priemyselná škola dopravná, Bratislava
  • Stredná priemyselná škola strojnícka, Bratislava
  • Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Zochova, Bratislava
  • Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Hálova, Bratislava
  • Stredná odborná škola informačných technológií, Bratislava 
  • Stredná odborná škola technológií a remesiel, Bratislava
  • Spojená škola Tokajícka, Bratislava
  • Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium, Bratislava

Trnavský kraj

  • Gymnázium Ármina Vámbéryho s VJM, Dunajská Streda
  • Gymnázium Ladislava Dúbravu, Dunajská Streda
  • Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď
  • Súkromné biligválne gymnázium BESST, Trnava
  • Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany
  • Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Piešťany
  • Stredná priemyselná škola technická, Trnava

Prešovský kraj

  • Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
  • Gymnázium Dominika Tatarku, Poprad
  • Gymnázium sv. Jána Pavla II., Poprad
  • Obchodná akadémia, Poprad
  • Stredná priemyselná škola strojnícka, Prešov
  • Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Prešov
  • Stredná priemyselná škola, Snina
  • Stredná odborná škola technická, Poprad
  • Stredná odborná škola technická, Prešov
  • Stredná odborná škola technická, Humenné
  • Spojená škola Ľ. Podjavorinskej 22, Prešov
  • Spojená škola sv. Jána Pavla II, Poprad
  • Spojená škola Dominika Tatarku, Poprad
  • Škola umeleckého priemyslu, Kežmarok

Košický kraj

  • Gymnázium Komenského 32, Trebišov
  • Stredná priemyselná škola technická, Spišská Nová Ves
  • Stredná odborná škola železničná, Košice

Žilinský kraj

  • Gymnázium sv. Františka z Assisi, Žilina
  • Gymnázium Veľká Okružná, Žilina
  • Gymnázium Hlinská, Žilina
  • Gymnázium Antona Bernoláka, Námestovo
  • Gymnázium J. Lettricha, Martin
  • Gymnázium, Ružomberok
  • Gymnázium, Turzovka
  • Obchodná akadémia, Martin
  • Stredná priemyselná škola informačných technológií, Kysucké Nové Mesto
  • Stredná priemyselná škola informačných technológií Ignáca Gessaya, Tvrdošín
  • Stredná priemyselná škola technická, Martin
  • Stredná odborná škola elektrotechnická, Liptovský Hrádok
  • Stredná odborá škola elektrotechnická, Žilina
  • Stredná odborná škola strojnícka, Kysucké Nové Mesto
  • Stredná odborná škola lesnícka, Tvrdošín
  • Stredná odborná škola podnikania, Žilina
  • Stredná odborná škola polytechnická Dolný Kubín-Kňažia
  • Stredná odborna škola technická, Námestovo
  • Stredná odborná škola technická, Čadca
  • Stredná súkromná odborná škola Saleziánska, Žilina
  • Súkromná stredná odborná škola Pro Scholaris, Žilina
  • Cirkevná spojená škola Andreja Radlinského, Dolný Kubín
  • Spojená škola Nižná
  • Súkromná škola umeleckého dizajnu, Žilina

Banskobystrický kraj

  • Gymnázium Boženy Slančíkovej-Timravy, Lučenec
  • Gymnázium Ivana Kraska, Rimavská Sobota
  • Gymnázium Ľudovíta Štúra, Zvolen
  • Súkromné gymnázium, Lučenec
  • Prvé sukromné banskobystrické gymnázium
  • Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša, Banská Bystrica
  • Stredná priemyselná škola dopravná vo Zvolene
  • Stredná odborná škola informačných technológií, Banská Bystrica
  • Stredná odborná škola techniky a služieb, Brezno
  • Spojená škola, Modrý Kameň
  • Spojená škola, Detva

Nitriansky kraj

  • Gymnázium, Topoľčany
  • Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Nové Zámky
  • Stredná odborná škola dopravy a služieb, Nové Zámky
  • Stredná odborná škola služieb, Levice
  • Stredná odborná škola techniky a služieb, Levice
  • Stredná odborná škola polytechnická, Nitra
  • Stredná odborná škola polytechnická, Zlaté Moravce
  • Spojená škola, Nové Zámky

Trenčiansky kraj

  • Gymnázium sv. Jozefa, Nové Mesto nad Váhom
  • Súkromné gymnázium Futurum, Trenčín
  • Stredná priemyselná škola, Nové Mesto nad Váhom
  • Stredná priemyselná škola, Dubnica nad Váhom
  • Stredná priemyselná škola, Považská Bystrica
  • Stredná priemyselná škola, Myjava
  • Stredná odborná škola informačných technológií sv. Jána Bosca, Nová Dubnica
  • Stredná odborná škola T.Vansovej, Prievidza
  • Piaristická stredná odborná škola F. Hanáka Prievidza
  • Spojená škola sv. Jána Bosca, Nová Dubnica


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Generálny partner

Siemens Healthcare

Hlavní partneri

DXC technology
Globasy
IPSoft
KROS
Ringier Axel Springer
Scheidt & Bachmann
Quadrotech

Partneri

Asseco
Global Logic
Schaeffler Kysuce

Ostatné spolupracujúce podniky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu

Accenture
Artin
AVAST
AŽD
Bel Power Solutions & Protection
BRAIN:IT
Danfoss
Good Request
IBM
ICZ
Red Hat
Siemens
Softec
Transdata
T Systems
Zaict
ZSE
Kapa Studio

Projekty a centrá FRI