Vo veku 70 rokov zomrel profesor Karol Matiaško

S hlbokým zármutkom oznamujeme akademickej i širokej verejnosti, že v stredu 10.05.2023 zomrel vo veku 70 rokov náš kolega a priateľ - významný žilinský expert z oblasti informačných a komunikačných technológií, dlhoročný dekan Fakulty riadenia a informatiky, prorektor pre informačné systémy Žilinskej univerzity v Žiline, profesor Karol Matiaško. Patril medzi uznávaných odborníkov v odbore informatika na Slovensku i v Českej republike. Narodil sa 11.08.1952 v Handlovej. V Žiline pôsobil najprv ako študent na vtedajšej VŠD (1970), v študijnom odbore Kybernetika v doprave a spojoch. Po ukončení štúdia (1975) nastúpil ako výskumno-vývojový pracovník na VÚD. Od roku 1990 začal pracovať na Vysokej škole dopravy a spojov. Jeho odborný a vedecký záujem zahŕňali najmä oblasť softvérových technológií s dôrazom na databázové technológie, distribuované spracovanie dát a dátové modelovanie.

Úprimnú sústrasť a Vašu spomienku na profesora Matiaška môžete vyjadriť v elektronickej kondolenčnej knihe.

Posledná rozlúčka s pánom profesorom Matiaškom bude 15. mája o 11.00 hod. na Novom cintoríne v Žiline.

Česť jeho pamiatke.