Záverečná konferencia projektu OptiYard v Paríži za účasti našich kolegov

25. septembra 2019 sa v sídle UIC (Medzinárodná železničná únia) v Paríži uskutočnila záverečná konferencia projektu OptiYard. OptiYard (Optimized Yard and Network Management) je projekt spolupráce v oblasti výskumu a vývoja v hodnote 1,5 milióna EUR financovaný spoločným podnikom Shift2Rail v rámci programu Horizont 2020. Tento 24-mesačný projekt koordinovaný UIC v spolupráci s 13 partnermi zo siedmich európskych krajín vytvára inovatívny rámec na optimalizáciu prevádzky vo vlakotvorných staniciach v reálnom čase. Končí sa v septembri 2019.

Na záverečnej konferencii OptiYard, ktorej sa zúčastnilo viac ako 40 účastníkov z 11 krajín z celej európskej železničnej komunity a mimo nej, bola príležitosť podeliť sa o výsledky dvoch prípadových štúdií (Trieste Campo Marzio, Taliansko a Česká Třebová, Česká republika) a zdieľať výsledky perspektívy inovácie vyvolané projektom. Medzi účastníkmi boli aj doc. Ing. Norbert Adamko, PhD. a Ing. Michal Varga, PhD. Obaja sú uznávanými odborníkmi v oblasti počítačovej simulácie a jej aplikácie v oblasti železničnej prevádzky.

OptiYard definuje zdokonalený informačný a komunikačný proces a simuluje inteligentné činnosti vlakotvorných staníc v reálnom čase. Za týmto účelom poskytuje automatizované optimalizačné algoritmy pre riadenie vlakotvorných staníc a využíva technický demonštrátor vo forme plne funkčného softvérového modulu.

0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Generálny partner

Siemens Healthcare

Hlavní partneri

DXC technology
Globasy
IPSoft
KROS
Ringier Axel Springer
Scheidt & Bachmann
Quadrotech

Partneri

Asseco
Global Logic
Schaeffler Kysuce

Ostatné spolupracujúce podniky v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu

Accenture
Artin
AVAST
AŽD
Bel Power Solutions & Protection
BRAIN:IT
Danfoss
Good Request
IBM
ICZ
Red Hat
Siemens
Softec
Transdata
T Systems
Zaict
ZSE
Kapa Studio

Projekty a centrá FRI