Zmiešaný intenzívny program (Blended Intensive Programme - BIP) – novinka v programe Erasmus+

Zmiešaný intenzívny program (Blended Intensive Programme - BIP) - ide o krátkodobé intenzívne programy, v rámci ktorých sa využívajú inovačné spôsoby výučby a učenia sa, vrátane online spolupráce. Tieto programy môžu obsahovať učenie sa na základe výziev, v rámci ktorého spolupracujú medzinárodné a interdisciplinárne tímy na riešení výziev, napr. takých, ktoré sa týkajú cieľov OSN v oblasti udržateľného rozvoja alebo iných spoločenských výziev identifikovaných regiónmi, mestami alebo spoločnosťami. BIP umožňujú nové a flexibilnejšie formáty mobility, v ktorých sa kombinuje fyzická mobilita s virtuálnou časťou.

V priebehu BIP skupiny študentov realizujú krátkodobú fyzickú mobilitu v zahraničí kombinovanú s povinným virtuálnym prvkom uľahčujúcim kolaboratívnu online vzdelávaciu výmenu a tímovú prácu. Virtuálny prvok spája študentov a ich tútorov online pri spoločnej práci a zároveň pri špecifických úlohách, ktoré sú súčasťou BIP a počítajú sa do celkových vzdelávacích výstupov.

Účasť na BIP sa registruje ako absolvovanie voliteľného predmetu za 3 ECTS.

Aktuálna ponuka na akademický rok 2023/24:

BIPOrganizátor
Termín fyzickej účasti
Termín pre podanie prihláškyViac informácií
BIP Software Project Management

BIP Logistics in International Business
Transport and Telecommunication Institute, Riga, Lotyšsko

02.- 06.10.2023

16.-21.10.2023
28.08.2023

Virtuálna časť - od 13.09.2023

Virtuálna časť - od 23.10.2023 - záverečné prezentácie 3. alebo 11.11.2023

Požiadavky na študentky a študentov:

• Angličtina – jazyková úroveň B1
  • Študijný program na FRI – bez obmedzenia
  • Stupeň vysokoškolského štúdia – bez obmedzenia
  • Ročník štúdia – bez obmedzenia

Financovanie účasti na BIP

• Účastníčky a účastníci dostávajú individuálnu podporu vo výške 79€ na deň. Individuálna podpora aj pre jeden deň cesty tam a jeden deň cesty späť.

V prípade otázok neváhajte kontaktovať pána prodekana pre zahraničné vzťahy - doc. Petra Mártona.