FRI.Jobs: Java Developer

Názov pracovnej príležitosti: Java Developer
Typ pracovnej príležitosti: pracovná ponuka pre absolventa
FRI partner: Siemens Mobility, s.r.o.
Kontaktná osoba: Lenka Hudecová
Kontaktný e-mail: lenka.hudecova@siemens.com
Vhodné pre št. programy: Informačné a sieťové technológie (Bc.)
Informatika (Bc.)
Počítačové inžinierstvo (Bc.)
Biomedicínska informatika (Ing.)
Informačné systémy (Ing.)
Inteligentné informačné systémy (Ing.)

Počet pozícií: 1
Miesto výkonu práce: Žilina
Dátum nástupu: ASAP
Ponúkaný plat: 1 800 Eur
Popis pracovnej príležitosti:

Čo majú spoločné metrá vo Viedni, v Kodani, v Istanbule či v Buenos Aires?

Sme to práve my! TOP 10 Najatraktívnejší zamestnávateľ Slovenska kategórií doprava a logistika za rok 2023.

Siemens Mobility má na svetovom trhu tradíciu už 120 rokov. Inžinierske centrum Siemens Mobility v Žiline vzniklo v roku 2003 s pár ľuďmi na palube. Dnes nás je už viac ako 650 a každý rok rastieme. Pracujeme na projektoch po celom svete a za našou prácou môžeme vidieť reálne výsledky – napr. najmodernejšie vlakové linky a metrá v najvyspelejších štátoch sveta. Staňte sa súčasťou inovácií v doprave aj Vy a budujte s nami lepšiu budúcnosť mobility po celom svete!

Do nášho svetovo úspešného Inžinierskeho centra v Žiline hľadáme kolegu, ktorý bude pracovať na vývoji riešení v oblasti mobility pre medzinárodných zákazníkov.

Ak je Vám blízka téma udržateľnosti a moderných riešení ste našim človekom!

  • Analýza požiadaviek na jednotlivé riešenia
  • Podieľanie sa na definovaní návrhu architektúry a použitých technológií pre jednotlivé aplikácie
  • Implementácia v programovacom jazyku Java
  • Správa zdrojového kódu a konfigurácií v prostredí Gitlab a Git
  • Vytváranie programátorskej a technickej dokumentácie
  • Spolupráca s členmi tímu a podpora tímu počas celého vývojového cyklu projektu

Požiadavky na uchádzača:

Technické znalosti:
  • Znalosť objektovo orientovaného programovania a SOLID princípov
  • Znalosť programovacieho jazyka Java
  • Znalosť základných design patterns
  • Znalosť niektorého z Java IDE
  • Znalosť formátov XML, XSD, JSON
  • Znalosť technológií OpenJFX, Maven, JUnit a agilných metód projektového riadenia je výhodou

Osobnostné znalosti:
  • Analytické a logické myslenie
  • Chuť a schopnosť učiť sa nové technológie a postupy
  • Schopnosť práce v tíme a spolupráce naprieč viacerými tímami
  • Zodpovednosť, samostatnosť, iniciatívnosť

Partneri FRI