FRI.Jobs: Dátový inžinier

Názov pracovnej príležitosti: Dátový inžinier
Typ pracovnej príležitosti: pracovná ponuka pre absolventa
FRI partner: Schaeffler Kysuce s.r.o.
Kontaktná osoba: Henrieta Sventeková
Kontaktný e-mail: info.cz@schaeffler.com
Vhodné pre št. programy: Aplikovaná informatika (Ing.)
Inteligentné informačné systémy (Ing.)
Počítačové inžinierstvo (Ing.)

Počet pozícií: 1
Miesto výkonu práce: Kysucké Nové Mesto
Dátum nástupu: dohodou
Ponúkaný plat: 2000,- v závislosti od praxe
Popis pracovnej príležitosti:

Popis práce:

  • - Tvorba/podpora a optimalizácia ETL procesov, kontrola plausibility/správnosti dát
  • - Participácia na vývoji ETL procesu od konceptu až po jeho implementáciu
  • - Analýza získaných dát a blízka spolupráca s výrobnými segmentami, kt. tieto data poskytujú
  • - Návrh ETL interface/rozhraní a tvorba dátových modelov
  • - Návrh a implementácia škálovateľných dátových riešení s použitím cloudu
  • - Nasadenie korporátnych dátových modelov/riešení pre získavanie a spracovávanie dát z výrobných a IT systémov
  • - Implementácia a riadenie ETL procesov a dátových tokov
  • - Práca s virtualizáciou , integráciou a analýzou dát na dátovej platforme a cloude
  • - Tvorba dátových pipelinov pre Data science a AI modely
  • - Budete členom/časťou medzinárodného multifunkčného tímu
  • - Blízka spolupráca s divíznymi business jednotkami, digitalizáciou, výrobou a IT oddelením

Požiadavky:

  • - Skúsenosti s databázami SQL a s princípmi cloud computingu
  • - Programovanie v jazykoch Python a/alebo Java, skúsenosti s vývojom SW je plus
  • - Skúsenosť s integráciou dát z viacerých zdrojov a IT systémov je plus
  • - Skúsenosť s prácou s Microsoft Azure Cloud je výhoda
  • - Komunikatívna znalosť anglického jazyka
  • - Požadovaná dobrá znalosť s implementáciou ETL procesov s použitím Azure Data Factory
  • - Požadovaná znalosť slovenčiny

Partneri FRI