Kariéra

Tvoja kariéra v úspešných IT firmách

Budúca generácia IT špecialistov sa úspešne formuje v Žiline, v meste, kde sídli Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. Práve v meste na Považí si založilo svoje firmy a rozbehlo úspešné IT projekty mnoho absolventov tejto fakulty. Silnú a populárnu komunitu majú „na svedomí“ vďaka tomu, že súdržnosťou, skvelými nápadmi a nadšením pre IT sféru prilákali aj mnohých investorov a IT gigantov hľadajúcich šikovných informatikov.

Pozri si úspešné príbehy našich absolventov. Krátka videovizitka nášho absolventa Jozefa Vodičku, ktorý počas štúdia naplno využil možnosti zahraničných študijných pobytov a rozbiehal rôzne projekty. V súčasnosti pracuje v spoločnosti Google v Prahe.


Pozrite si krátke video o našom absolventovi Vlastimilovi Kociánovi. V roku 1996 nastúpil do KROSU ako programátor. Za celú dobu pôsobenia vo firme pracoval na viacerých významných pozíciách, v súčasnosti pôsobí ako garant projektu iKROS a ako člen predstavenstva.


Absolventi fakulty sa nachádzajú vo firmách po celom svete (Google, Microsoft, Eset, Scheidt&Bachmann...). Ako príklad možno uviesť Petru Cross (Google, USA – San Francisco), Mareka Šamaja (Microsoft, United Kingdom - Londýn), Jozefa Vodičku – Google, ČR – Praha). Ale aj Vlastimila Kociána – spolumajiteľa spoločnosti KROS, a.s., Róberta Kullu a Jána Krúpu – zakladateľov dcérskej spoločnosti Scheidt &Bachmann Slovensko, s. r. o, ktorá rok čo rok rastie a aktuálne zamestnáva takmer 700 zamestnancov.Medzi najväčších zamestnávateľov našich absolventov a zároveň partnerov fakulty patria:


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Platinový partner

Hlavný partner

Partneri

Projekty a centrá FRI

Projekty

Inteligentné operačné a spracovateľské systémy pre UAV
Transdata
IT akadémia
ACeSYRI
SmartSoc
TECH4EDU4
Centre in Advanced Biomedical and Medical Informatics

Centrá

Cisco Network Academy
PEARSON VUE - Aturizované centrum