Úspešní absolventi FRI UNIZA

Budúca generácia IT špecialistov sa úspešne formuje v Žiline, v meste, kde sídli Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. Práve v meste na Považí si založilo svoje firmy a rozbehlo úspešné IT projekty mnoho absolventov tejto fakulty. Silnú a populárnu komunitu majú „na svedomí“ vďaka tomu, že súdržnosťou, skvelými nápadmi a nadšením pre IT sféru prilákali aj mnohých investorov a IT gigantov hľadajúcich šikovných informatikov. Absolventi fakulty sa nachádzajú vo firmách po celom svete (Google, Microsoft, Eset, Scheidt&Bachmann...). Predstavíme Ti niektorých z nich.

Ing. Peter Palúch, PhD.: patrí v súčasnosti medzi TOP inštruktorov nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Pôsobí ako interný zamestnanec spoločnosti Cisco v Bruseli. Medzi hlavné ocenenia možno spomenúť najlepší inštruktor RCNA akadémií na Slovensku (2005, 2006), prvé miesto v medzinárodnej súťaži inštruktorov sieťových akadémií CEEE – iCompetition, prvé miesto v kategórii CCNP Specialist (2011), zaradenie do elitnej skupiny sieťových špecialistov a šesťnásobné získanie ocenenia Cisco Designated VIP v oblasti WAN & LAN Switching and Routing (2010 – 2015). V rokoch 2016 a 2017 získal ocenenie Instructor Excellence Award v kategórii Expert. Na začiatku roku 2019 bol zaradený do Siene slávy komunity CISCO.

Ing. Jozef Vodička: študoval taktiež v Singapure a Fínsku. V súčasnosti pracuje v spoločnosti Google. Už počas štúdia založil Matura.sk, Stuzkova.EU a TrashOUT.ngo. V súčasnosti sa venuje B2B projektu Venzeo.com a neziskovej spoločnosti TrashOUT.ngo, ktorej aktivity zasiahli 70 krajín.

Ing. Vlastimil Kocián: v roku 1996 nastúpil do KROSU ako programátor. Za celú dobu pôsobenia vo firme pracoval na viacerých významných pozíciách, v súčasnosti pôsobí ako garant projektu iKROS a ako člen predstavenstva.

Na Fakulte riadenia a informatiky študovala napríklad aj Petra Cross – úspešná vývojárka kalifornského Google, ktorá pracuje v  USA v spoločnosti Google (San Francisco).

Petra Cross, foto: Trevor Blackwell Zdroj: http://www.televizetgm.cz/petra-cross/

Ing. Martin Handl: je spolumajiteľom spoločnosti ARTIN, ktorá vyvíja softvér pre globálne spoločnosti v oblasti telco, bankingu, insurance a automotive. V súčasnej dobe sa venuje programovému manažmentu a implementácii distribuovaných systémov. Počas svojej praxe sa podieľal na riadení a implementácii nadnárodných integračných projektov pre domácich aj zahraničných klientov.

Ing. Martin Strigač: v súčasnosti pôsobí ako CEO spoločnosti Sygic, kde prišiel v roku 2015 na pozíciu Vice President Enterprise Solutions z medzinárodnej softvérovej spoločnosti Asseco Central Europe, kde pôsobil vo vrcholovom manažmente a v dozorných radách jej dcérskych spoločností. Programovaniu sa venoval už od detstva a po štúdiu na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA, získaval softvérové aj manažérske skúsenosti v spoločnostiach na Slovensku aj v zahraničí. Je držiteľom niekoľkých celosvetovo uznávaných manažérskych a odborných certifikátov.

Ing. Tomáš Lodňan: dotiahol to so svojou spoločnosťou Goodrequest až na americký trh. Určite ste sa už stretli s mobilnými aplikáciami, ktoré jeho spoločnosť vytvorila – Bistro.sk, Tipsport Liga, Nehnutelnosti.sk alebo iKros a takisto webové projekty ako napr. Vratna.sk, divadloarena.sk, sladkostiprehosti.sk a ďalšie. V súčasnosti riadi viac ako 40 zamestnancov.

Ako ďalších úspešných absolventov možno uviesť Mareka Šamaja (Microsoft, United Kingdom – Londýn), Daniel Harcek (CTO vydavateľského domu Ringier Axel Springer SK, a.s.), Róberta Kullu a Jána Krúpu – zakladateľov dcérskej spoločnosti Scheidt &Bachmann Slovensko, s. r. o, ktorá rok čo rok rastie a aktuálne zamestnáva takmer 700 zamestnancov.


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Platinový partner

Hlavný partner

Partneri

Projekty a centrá FRI

Projekty

Inteligentné operačné a spracovateľské systémy pre UAV
Transdata
IT akadémia
ACeSYRI
SmartSoc
TECH4EDU4
Centre in Advanced Biomedical and Medical Informatics

Centrá

Cisco Network Academy
PEARSON VUE - Aturizované centrum