workshopy

Pripravili sme pre TEBA veľa zaujímavých workshopov, na ktorých si môžeš vyskúšať a zdokonaliť svoje IT a manažérske zručnosti.

BOMBERMAN

Poznáš hru bomberman, kde sa snažíš zvíťaziť nad protihráčom pomocou dobre nastavených bômb? A čo, keby si si do hry pridal bonusy a pasce podľa svojej chuti, ktoré arénu trochu okorenia? Na tomto workshope budeme do existujúcej hry bomberman postupne pridávať a programovať nové bonusy a pasce od tých najjednoduchších (pridanie bomby hráčovi, zvýšenie rýchlosti), cez ťažšie (náhodný skok na trampolíne, odhodenie položenej bomby) až po komplikované (otočenie ovládania) a to všetko veľmi jednoducho, vďaka objektovo orientovanému programovaniu. Tak ako, naprogramuješ si bonus, ktorý Ti dá definitívnu výhodu nad protihráčom?

MOBILNÁ APPKA

Vytvor si prvú mobilnú aplikáciu za pomoci MIT App Inventora. MIT App Inventor je intuitívne vizuálne programovacie prostredie, ktoré umožňuje všetkým – aj úplným začiatočníkom  - vytvárať plne funkčné aplikácie pre smartphony a tablety.

ENIGMA

Naprogramuj si svoj vlastný šifrovací stroj Enigma, ktorý Ti umožní kódovať a dekódovať textové správy. Mentori ti ukážu ako Enigma funguje i ako sa dajú rozlúštiť zašifrované správy, čo sa počas druhej svetovej vojny podarilo Alanovi Turingovi a jeho tímu v Bletchley Parku.

Zneškodni bombu svojimi vedomosťami

Vyrieš úlohu a pomocou získaných vedomostí sa pokús zneškodniť bombu. V opačnom prípade sa rozoznie siréna alebo sa odpáli dymovnica :)

MANAŽÉRSKA HRA KVIETKOVO

Vyskúšaj si svoje manažérske zručnosti v rámci manažérskej hry KVIETKOVO. Dokážeš navrhnúť svoje mesto tak, aby si svojimi argumentami uspel pri vyjednávaní o finálnej podobe mesta?

Naprogramuj si robota

Ukážeme Ti prostredníctvom jednoduchej aplikácie ako sa programuje náš MYrobot. A nielen ukážeme, ale vyskúšaš si to aj sám. Bude ťa poslúchať?

TAJOMSTVÁ EKONÓMIE 

Ako vnímaš ekonomickú realitu okolo seba? Chceš byť pripravený na kariéru v 21. storočí?  Je Tvoj záujem pôsobiť ako zamestnanec alebo podnikateľ? Zoznámime Ťa so základnými ekonomickými pojmami v rámci kvízu. Odkry tajomstvá ekonómie zábavnou formou.


0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Projekty FRI