Piaty žilinský mapathon - Missing Maps

Pozývame Vás na už piatu mapovačku (mapathon) v Žiline. Prvý mapathon sa v Žiline konal práve pred rokom.

Prvé dva mapathony sa konali na Fakulte riadenia a informatiky. Tretí bol v kaviarni Novej synagógy v centre mesta. Ten štvrtý bol v priestoroch Stanice ŽIlina-Záriečie.

Piaty mapathon sa koná ako sprievodná akcia 11. ročníka konferencie OSSConf.

Počas mapathonu sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami.

Na tomto mapathone sa účastníci dozvedia niečo aj o validácii máp pomocou aplikácie JOSM.

Mapovačka sa uskutoční v utorok 2. júla 2019 od 17:00 h, v učebni RB054. Vlastný notebook nie je potrebný. Prosíme  záujemcov o registráciu cez prihlasovací formulár v Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.