Bakalárske práce obhájené v akademickom roku 2022/2023 ocenené cenou dekana

Predstavujeme Vám bakalárske práce obhájené v akademickom roku 2022/2023 ocenené CENOU DEKANA. Ide o excelentné práce, ktoré boli nominované predsedami skúšobných komisií. Veríme, že budú inšpiráciou pre študentov končiacich v akademickom roku 2023/2024. Pripomíname, že záverečné práce je možné si vypožičať v Informačnom centre fakulty.

Oceneným absolventom/absolventkám blahoželáme a prajeme im veľa úspechov na inžinierskom stupni. Chceli by sme sa touto cestou poďakovať aj vedúcim prác za ich vedenie.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INFORMATIKA

Absolvent:Bc. Pavol Mikula
Názov práce:Porovnanie operátorov kríženia v mikrogenetickom algoritme pre úlohu obchodného cestujúceho
Vedúca práce:

RNDr. Zuzana Borčinová, PhD.

Cieľ práce:Implementovať viacero (aspoň päť) typov operátorov kríženia a otestovať ich vplyv na kvalitu riešenia a rýchlosť mikrogenetického algoritmu pre úlohu obchodného cestujúceho.
Absolvent:Bc. Šimon Motyka
Názov práce:Popísanie procesu plánovania novej WiFi infraštruktúry
Vedúca práce:
Ing. Ivana Brídová, PhD.
Cieľ práce:Popísanie procesu plánovania WiFi siete, zhodnotenie navrhnutého riešenia pre priestory Katedry informačných sietí a porovnanie súčasnej siete s navrhovaným riešením.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INFORMATIKA A RIADENIE

Absolvent:Bc. Samuel Kocúr
Názov práce:Systém na správu IoT zariadení v lokálnej sieti LAN
Vedúci/tútor práce:Mgr. Juraj Ondruška / doc. Ing. Patrik Hrkút, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce je navrhnúť a implementovať systém na uchovávanie dát prijímaných z IoT zariadení pripojených do lokálnej siete prostredníctvom WiFi. Systém má umožňovať dáta prijímať a odosielať v závislosti od typu IoT zariadenia. Súčasťou systému by malo byť aj správcovské rozhranie pre IoT zariadenia a mobilná aplikácia určená primárne na analýzu dát.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: INFORMAČNÉ A SIEŤOVÉ TECHNOLÓGIE

Absolvent:
Bc. Jozef Galbička
Názov práce:
Navrhnutie a nasadenie Kubernetes klastra do praktickej prevádzky
Vedúci/tútor práce:
Ing. Michal Papučík / Ing. Martin Kontšek, PhD.
Cieľ práce:
Preskúmať a prakticky otestovať orchestračný nástroj Kubernetes a jeho reálne použitie v praktickej prevádzke. Navrhnúť a nasadiť kubernetes klaster do praktickej prevádzky a jeho následné otestovanie nasadením do testovacej aplikácie v podobe kontajnera. Zdokumentovať všetky získané relevantné poznatky, konfiguráciu aj odporúčania pre nasadenie do praktickej prevádzky.

Absolvent:Bc. Martin Vojtek
Názov práce:Integračná sieťová platforma IoT
Vedúci/tútor práce:Ing. Branislav Anwarzai / Ing. Martin Kontšek, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce je príprava univerzálnej integračnej sieťovej platformy s konfiguračným web rozhraním pre zabezpečenie unifikovaného prístupu na rozličné IoT technologické platformy a protokoly.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: POČÍTAČOVÉ INŽINIERSTVO

Absolvent:Bc. Adrián Hložný
Názov práce:Bezdrôtový hlasovací systém
Vedúci práce:prof. Ing. Juraj Miček, PhD.
Cieľ práce:Cieľom práce je navrhnúť a realizovať hlasovací systém s využitím modulov ESP-32. Na prenos dát bude využitý komunikačný protokol ESP-now. Súčasťou riešenia bude aj vývoj programového vybavenia pre personálny počítač a hlasovacie zariadenia.

ŠTUDIJNÝ PROGRAM: MANAŽMENT

Absolventka:Bc. Diana Martynenko
Názov práce:Marketingová komunikácia pre vybraný podnik
Vedúci práce:doc. Ing. Gabriel Koman, PhD.
Cieľ práce:Na základe teoretických poznatkov a výsledkov vykonaných analýz navrhnúť marketingovú komunikáciu pre vybraný podnik.

Absolvent:Bc. Patrik Kupčuliak
Názov práce:Marketingová komunikácia vybranej spoločnosti
Vedúci práce:Ing. Martin Mičiak, PhD.
Cieľ práce:Na základe analýzy teoretických poznatkov v oblasti manažmentu ľudských zdrojov, sociológie a analýzy súčasného stavu v podniku a jeho okolí, navrhnúť priebeh analýzy spokojnosti zamestnancov v súvislosti s jej vybranými dimenziami. Následne túto analýzu vykonať a vyhodnotiť jej výsledky pre navrhnutie odporúčaní pre zvýšenie spokojnosti zamestnancov.