Earth Observation for Early Warning of Land Degradation at European Frontier

Na Fakulte riadenia a informatiky sa začiatkom tohto roka začala práca na projekte "Earth Observation for Early Warning of Land Degradation at European Frontier" (EWALD) v rámci programu "European Union's Framework Programme for Research and Innovation Horizon Europe - the Framework Programme for Research and Innovation" (ID 101086250). Do projektu je zapojených 7 partnerských inštitúcii z Portugalska, Nórska, Slovenska, Ukrajiny a Maroka. Našu fakultu reprezentuje výskumná skupina z Katedry informatiky. V rámci tohto projektu zavítajú na našu fakultu tento mesiac kolegyne Dr. Oľga Sedlerová, Dr. Oľga Tytarenková, Dr. Anna Kozlová a Dr. Iryna Piestová. Účelom ich návštevy je zúčastniť sa medzinárodného workshopu EWALD organizovaného v rámci IEEE konferencie IDT 2023, navrhnúť koncepčný rámec systému skorého varovania degradácie pôdy vyvíjaného v rámci projektu EWALD, ako aj pripraviť a uskutočniť prednášky o analýze satelitných snímok Zeme a hodnotenia procesov degradácie pôdy.