FRI UNIZA vyhlasuje súťaže pre šikovných stredoškolákov a stredoškoláčky

Si stredoškolák/stredoškoláčka a zaujímaš sa o svet informatiky, informačných technológií alebo manažmentu? Tak práve pre Teba sme pripravili atraktívne súťaže pre všetkých šikovných stredoškolákov a stredoškoláčky v predposlednom alebo poslednom roku štúdia, ktoré Ti umožnia otestovať a zároveň prehĺbiť Tvoje IT a manažérske zručnosti.

FRI súťaže sú určené pre šikovných stredoškolákov a stredoškoláčky v predposlednom alebo poslednom roku štúdia, ktorí radi súťažia a majú radi výzvy.

SÚŤAŽ JUNIOR KÓDER / KÓDERKA

Súťaž je určená nielen pre programátorov počítačových hier, ktorí sa chcú zlepšiť a rozšíriť si svoje IT zručnosti. Počas troch kôl (harmonogram je uvedený nižšie) Ti naši lektori a lektorky predstavia možnosti objektového programovania prostredníctvom tvorby počítačovej hry. Domáce úlohy preveria, ako si pochopil a zvládol ich školenie a pripravia Ťa na finálové kolo, na ktorom podľa zadania budeš programovať počítačovú hru.

Čakajú na teba zaujímavé kóderské úlohy, nové vedomosti, finálové kolo na FRI UNIZA o hodnotné ceny a výhry (poukážky Alza), titul TOP JUNIOR KÓDER / KÓDERKA za rok 2024možnosť prijatia na FRI UNIZA bez prijímacích skúšok.

SÚŤAŽ 3D TLAČ

Súťaž je určená pre všetkých šikovných stredoškolákov a stredoškoláčky, a to ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých bez nutnosti vlastnenia 3D tlačiarne. Počas troch kôl (harmonogram je uvedený nižšie) Ti naši lektori predstavia možnosti 3D tlače. Domáce úlohy preveria, ako si pochopil a zvládol ich školenie a pripravia Ťa na finálové kolo, na ktorom podľa zadania budeš modelovať a tlačiť svoj 3D model na pripravenej 3D tlačiarni.

Čakajú na teba zaujímavé úlohy 3D tlače, nové vedomosti a finálové kolo na FRI UNIZA, kde môžeš získať hodnotné ceny a výhry. Hlavnou cenou je 3D tlačiareň Prusa Mini+. Okrem toho, pre najlepších sú pripravené aj špeciálne ceny, vrátane filamentov od nášho sponzora materialpro3d.sk, poukážky (Alza) a možnosť prijatia na FRI UNIZA bez prijímacích skúšok.

SÚŤAŽ JUNIOR MANAŽÉR / MANAŽÉRKA

Súťaž je určená pre budúcich manažérov a manažérky, ktorí sa chcú zlepšiť a rozšíriť si svoje manažérske a IT zručnosti. Počas troch kôl (harmonogram je uvedený nižšie) Ti naši lektori a lektorky predstavia najnovšie trendy v oblasti manažmentu, marketingu a práce manažéra s informáciami. Domáce úlohy preveria, ako si pochopil a zvládol ich školenie a pripravia Ťa na finálové kolo.

Čakajú na teba zaujímavé manažérske úlohy, nové vedomosti, finálové kolo na FRI UNIZA o hodnotné ceny a výhry (poukážky Alza), titul TOP JUNIOR MANAŽÉR / MANAŽÉRKA za rok 2024možnosť prijatia na FRI UNIZA bez prijímacích skúšok.

Vyššie uvedené FRI súťaže budú prebiehať formou riešenia zaujímavých úloh, ktoré budú zverejňované v tíme súťaže v prostredí Moodle. Celkovo prebehnú štyri kolá, pričom prvé tri kolá budú prebiehať online v tíme súťaže a posledné – finálové kolo sa uskutoční prezenčne v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky UNIZA.

Ako sa zapojiť do súťaží?

1. vyplň registračný formulár danej súťaže (Junior kóder/kóderka, 3D tlač, Junior manažér/manažérka) a budeš pridaný do tímu súťaže (pozvánka Ti príde na Tvoj e-mail)
  2. zúčastni sa jednotlivých školení podľa harmonogramu, ktoré sa uskutočnia formou webinárov na MS Teams, kde získaš nové vedomosti alebo si prehĺbiš súčasné vedomosti v danej problematike
  3. vyrieš zadané úlohy a získavaj postupne body, ktoré Ti umožnia postúpiť do finále na FRI UNIZA
  4. ukáž svoje kóderské, IT alebo manažérske zručnosti vo finálovom kole a hraj o skvelé ceny

Prečo sa prihlásiť?

• Čakajú na Teba zaujímavé úlohy a finálové kolo na FRI UNIZA
  • Získaš nové vedomosti a skúsenosti v danej oblasti (objektové programovanie, 3D tlač, manažment)
  • Zabavíš sa pri tom!

Navyše úspešní účastníci finálového kola získajú certifikát o jeho absolvovaní, na základe ktorého môžu byť následne prijatí na Fakultu riadenia a informatiky UNIZA bez prijímacej skúšky (certifikát je potrebné priložiť ako prílohu do elektronického systému Elektronická prihláška, pozri viac na: podmienky prijatie bez prijímacej skúšky na FRI UNIZA).

Termíny aktivít:

Aktivita

Forma

Junior kóder/kóderka

3D tlač

Junior manažér/manažérka

Prvé kolo

Druhé kolo

Tretie kolo

Finálové kolo

FRI UNIZA

Ďalšie dôležité termíny:

Uzávierka prihlasovania do súťaže

Vyhlásenie postupujúcich do finálového kola

15.03.2024

V prípade akýchkoľvek otázok, neváhaj kontaktovať hlavného organizátora danej súťaže:

FRI súťaž

Registračný formulár

Hlavný organizátor

Junior kóder/kóderka

Ing. Michal Varga, PhD.

3D tlač

TU

Ing. Lukáš Čechovič, PhD.

Junior manažér/manažérka

TU

doc. Ing. Viliam Lendel, PhD.