Nový Erasmus + projekt eduIDT koordinovaný našou fakultou

V druhom novembrovom týždni odštartoval na našej fakulte nový Erasmus+ projekt s názvom eduIDT (Application of Inclusive Design Thinking in the Technically–Oriented Subjects at HEI), ktorý je koordinovaný našimi kolegyňami z Katedry makro a mikroekonomiky.

Na projekte spolupracuje 9 partnerov zo 7 európskych krajín. Okrem Žilinskej univerzity sa na projekte podieľa 6 ďalších univezít: Tallinn University (Estónsko), Universitat Politecnica de Valencia (Španielsko), Sveuciliste u Zagrebu (Chorvátsko), Debreceni Egyetem (Maďarsko), IMT Atlantique Bretagne Pays de la Loire (Francúzsko), Wilhelm Buchner Institut fur Angewandte Forschung un Gestaltunge gGmB (Nemecko), partner z praxe Eggztra Innovations s.r.o. (Slovensko) a nezisková organizácie European Institute for Labour and Industrial Relations (Nemecko).

Cieľom projektu je implementácia metódy inkluzívneho dizajn thinking-u do technicky orientovaných predmetov na univerzitách v Európe. Okrem vytvorenia materiálov a postupov pre využitie inkluzívneho dizajn thinking-u vo vzdelávacom procese, je zámerom taktiež konfrontovať študentov a učiteľov na univerzitách s problémami inkluzívnej spoločnosti  a podieľať sa na ich riešení.

Úvodné stretnutie projektu sa konalo 7. novembra 2022 prostredníctvom platformy MS TEAMS. Toto stretnutie bolo prvým oficiálnym krokom k spoločnému úsiliu v medzinárodnom kontexte napomôcť v rámci vzdelávacieho procesu na vysokých školách tvorbe kreatívnych technických riešení súvisiacich s inklúziou.