Poznáme víťazov súťaže Slovak University Startup Cup 2023

Dňa 27.6.2023 sa uskutočnilo v Bratislave slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Slovak University Startup Cup 2023“. Cieľom projektu je oceniť a podporiť mladú generáciu študentov VŠ, ktorí majú inovatívne nápady a myšlienky. Zároveň im to má pomôcť pri transformácií ich inovatívnych riešení do reálneho podnikania. Podujatie sa organizovalo pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Projekt sa organizoval aj v iných krajinách ako súčasť University Startup World Cup 2023 Organizovala ho mimovládna organizácia JCI –Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia).

Odborná komisia podujatia vybrala z prihlásených študentských startupov z celého Slovenska 5 víťazov. Víťazi boli vybraní na osobné stretnutie s odbornou komisiou. Všetci absolvovali prezentáciu svojho podnikateľského príbehu s dôrazom na udržateľnosť svojho podnikania ako aj na svoje podnikateľské plány do budúcnosti.

Sme veľmi hrdí na skutočnosť, že v rámci 5 víťazov sa umiestnila aj naša študentka Romana Vaščáková, študentka bakalárskeho študijného programu Manažment a líderka študentského startupu Systém pre požičovne.

Ich startup spočíva v tom, ako vytvoriť prehľadný, ľahko ovládateľný a dostupný systém pre požičovne na princípe Bookingu. Systém by bol navrhnutý tak, aby zákazníci videli aktuálnu obsadenosť danej výstroje a mohli si výstroj dopredu objednať, vďaka čomu by mali po príjazde na miesto istotu, že daná požičovňa bude mať k dispozícií to, čo oni potrebujú. Na rozdiel od Bookingu by sa v ich systéme nevolili len dni, počas ktorých by mal zákazník danú výstroj vypožičanú, ale zákazníci by si presne navolili to, čo potrebujú (napr. veľkosť lyžiarky, výšku a typ lyží, výšku palíc...). Systém by sa neponúkal len požičovniam zimnej výstroje ale tak isto aj požičovniam, ktoré prenajímajú bicykle, kolobežky či ferratové a lezecké sety.

Romane a jej startup tímu srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.