Slávnostné ocenenie najlepšie hodnoteného projektu inžinierskeho štúdia (Projekt 3)

V apríli tohto roku sa uskutočnilo slávnostné ocenenie najlepšie hodnoteného projektu inžinierskeho štúdia druhého ročníka (Projekt 3) prezentovaného na podujatí PANEL STORY 2022. V rámci tohto podujatia boli prezentované výsledky projektovej výučby v inžinierskom štúdiu, ktoré hodnotili kolegovia z fakulty a zástupcovia z partnerských IT firiem.

Najvyššie bodové hodnotenie dosiahol projekt Pravidelne aktualizované predikcie doby pripojenia elektrických vozidiel, ktorého riešiteľom bol Ing. Martin Jančura – dnes už úspešný absolvent inžinierskeho študijného programu Inteligentné informačné systémy. Garantmi projektu sú prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD.Ing. Milan Straka, PhD. z Katedry matematických metód a operačnej analýzy.

Výskum sa zaoberal predpovedaním doby pripojenia elektrického vozidla k nabíjacej stanici na základe dát z nabíjacích staníc Holandskej spoločnosti EVnetNL. Ich inovácia v danej problematike spočíva v pravidelnej aktualizácii predpovede počas pripojenia elektrického vozidla. Výsledok práce spočíva v znížení chybovosti predpovede a poukázaní na význam aktualizácie pri znižovaní chybovosti. Navyše súčasťou riešenia je aj nový prístup a metodológia aktualizácie predikcie pre podobné typy úloh. Viac o motivácií, riešení a dosiahnutých výsledkoch sa dozviete z postera projektu .

Martinovi srdečne blahoželáme k oceneniu a prajeme mu veľa ďalších úspechov. Kolegom z Katedry matematických metód a operačnej analýzy ďakujeme za ich vynikajúce vedenie projektu a prepájanie výskumu a výučby na našej fakulte.