Udelenie čestného titulu „profesor emeritus“ rektorom Žilinskej univerzity

Na základe rozhodnutia Vedeckej rady UNIZA zo dňa 8. decembra 2022 udelil rektor UNIZA čestný titul „profesor emeritus“ nášmu kolegovi. Laureátom sa stal prof. Ing. Štefan Hittmár, PhD. DBA. Emeritnému profesorovi srdečne blahoželáme k  udelenému čestnému titulu a želáme mu predovšetkým pevné zdravie a pohodu počas jeho ďalšieho pôsobenia v akademickej sfére i v osobnom živote.

prof. Ing. Štefan Hittmár, PhD. DBA pôsobí na Žilinskej univerzite v Žiline od roku 1987. V rokoch 1996 až 1998 bol prodekanom pre rozvoj na FRI UNIZA, v rokoch 1998-2000 bol prodekanom pre vedecko-výskumnú činnosť na FRI UNIZA. Vo svojej vzdelávacej činnosti sa venoval hlavne výučbe predmetov „Manažment“, „Strategický manažment“ a príbuzných. Viedol viac než 50 úspešne obhájených bakalárskych a diplomových prác, 14 študentov úspešne ukončilo doktorandské štúdium. Prispel k vzniku študijných zameraní a programov/odborov na fakulte, ktorých bol aj garantom. Najprv to boli študijné programy zamerané na otázky riadenia v prostredí informačných systémov, neskôr komplexné otázky manažmentu ako vedeckej problematiky i praktickej činnosti. Zaslúžil sa o vybudovanie kvalitného študijného prostredia pre výchovu doktorandov v odbore manažment. Publikačná činnosť prof. Hittmára predstavuje 5 vysokoškolských učebníc a skrípt, 4 vedecké monografie, viac než 20 publikácií v zahraničných vedeckých časopisoch a ako aj viac než 250 ďalších vedeckých a odborných publikácií. Za najvýznamnejšie výsledky výskumnej činnosti prof. Hittmára možno považovať rozpracovanie metódy riadenia podľa odchýlok pre systém na podporu rozhodovania v doprave a vypracovanie metodológie tvorby a využívania manažérskych hier vo výučbe. Organizoval viac než 30 vedeckých a odborných akcií – konferencií a seminárov. Pôsobí ako člen redakčných / vedeckých rád časopisov. Je autorom 6 zlepšovacích návrhov.