Ustanovujúce valné zhromaždenie Študentskej rady vysokých škol za účasti delegátok FRI UNIZA

Minulý týždeň od 12. do 15. januára prebehlo ustanovujúce valné zhromaždenie Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) v Novej Dubnici. Pre volebné obdobie 2021-2024 má Žilinská univerzita v Žiline v ŠRVŠ piatich delegátov, z ktorých dve sú naše študentky Eliška Čičmancová a Paula Höhrová.

Počas zasadnutia sa študenti venovali rôznym témam, o ktorých diskutovali aj s hosťami z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, Slovenskej akreditačnej agentúry, Fondu na podporu vzdelávania, Rady vysokých škôl, Slovenskej rektorskej konferencie či Klubu dekanov. Témy spadali do oblastí:

• Novela VŠ zákona a akreditácia,
  • Obnovenie prezenčnej výučby na VŠ,
  • Pokles financií v školstve,
  • Študentská samospráva,
  • Duševné zdravie študentov.

Naše delegátky našli v ŠRVŠ čestné miesto, keďže Paula sa stala predsedníčkou volebnej komisie pre toto zasadnutie a Eliška bola zvolená do poradnej komisie Výboru NRSR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

Všetkým delegátkam a delegátom držíme palce a prajeme veľa síl pri ďalších zasadnutiach ŠRVŠ.