Virtuálna učiteľská mobilita - Dr.-Ing. Sven Fröhlich - TU Dresden

V dňoch 21. a 22.04.2021 je virtuálnym hosťom našej fakulty kolega Sven Fröhlich z TU Dresden, Fakulty dopravných vied, Inštitútu dopravnej telematiky, Katedry riadenia dopravy a automatizácie procesov.

Kolega sa okrem iného venuje vývoju aplikácií pre smartfóny, ktoré pomáhajú riadiť a koordinovať cyklistickú dopravu v Drážďanoch (Nemecko). Na ich katedre tiež riešia problematiku inteligentných dopravných systémov v meste Drážďany - majú prístup k dátam z množstva rôznych druhov senzorov - veľa dát je svojou podstatou geografických - väčšinou používajú open source riešenia.

Okrem prednášky bude mať kolega aj cvičenia na predmete Geografické informačné systémy. Študenti dostanú prístup k údajom, ktoré im umožnia venovať sa problematike map-matchingu pri vyhodnocovaní záznamov jázd dopravných prostriedkov z GNSS.