Žilinskí mapperi online na októbrovom olomouckom mapathone

Pozývame Vás na online mapovačku (mapathon). Kolegovia z Univerzity Palackého v Olomouci organizujú vo štvrtok 06.10.2022 svoj "Říjnový olomoucký mapathon". Mapathon začína o 17:30 h a bude trvať dve hodiny.

Mapperi z FRI UNIZA sa mapathonu zúčastnia online cez platformu Zoom z miestnosti RB054. Účastníkmi od nás budú študenti z predmetu Otvorené geografické dáta 1 a ďalší dobrovoľníci. Zúčastniť sa môže ktokoľvek. Všetci sú vítaní.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení sa bude spoločne mapovať. Tentoraz budú všetci mapovať v editore JOSM. Pre mapovanie je potrebný účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho ešte predtým, než použijete prihlasovací formulár na Eventbrite

Aj na tomto mapathone budeme pomáhať organizácii Lekári bez hraníc.

Čo je to mapathon?

Počas mapathonu sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962. Partnermi podujatia sú organizácie Lekári bez hraníc, Missing Maps Slovakia, Missing Maps Brno, Missing Maps Olomouc.

Podrobnosti o Missing Maps mapathonoch na Slovensku nájdete na stránke projektu Missing Maps Slovakia.