Zmiešaný intenzívny program (BIP) "Transform2Sustain" v Splite z pohľadu našej študentky

Od 16. mája do 1. júla 2023 sa skupina našich študentov zúčastnila zmiešaného intenzívneho programu (BIP) "Transform2Sustain", ktorý koordinuje partnerská fakulta FOI Varaždin Chorvátsko. Posledný týždeň strávili naši študenti a študentky na fyzickej mobilite v Splite spolu so študentami z Chorvátska, Francúzska a Holandska.

Študenti a študentky hodnotili BIP veľmi pozitívne. Prinášame Vám krátke zhrnutie fyzickej mobility v Splite, za ktoré ďakujeme Sofii Mikulášovej našej študentke bakalárskeho študijného programu Informačné a sieťové technológie:

„Účasť na ERASMUS+ BIP (Blended Intensive Program) bola skutočne výnimočným zážitkom. Aj napriek dlhej, vyčerpávajúcej ceste autobusom som si tento výlet, respektíve študijný pobyt veľmi užila. Začali sme neformálne večerou v nedeľu večer, kedy sme sa začali spoznávať osobne s zahraničnými študentami a učiteľmi. V pondelok sme začali zľahka, vyskúšali sme si vyučovanie formou gamifikácie a vytvárali sme napríklad modely z Lega na vizualizáciu tém našich projektov.

V utorok sme sa katamaranom dostali na ostrov Brač, konkrétne sme navštívili mesto Supetar, kde sme sa o našich projektoch mohli porozprávať s lokálnymi aktivistami. Na pravé poludnie sme absolvovali prehliadku mesta, ktorú sme zakončili spoločným obedom v prístave. Následne sme sa prepravili na druhú stranu ostrova a užívali sme si voľný čas na pláži, kde sme napríklad zahrabali nášho spolužiaka Adama.

V stredu, späť v Splite sme pokračovali vo vyučovaní a dozvedeli sa mnoho o dátovej analýze, neurónových sieťach či phishingu. Večer opäť nechýbalo spoločné stretnutie na večeri. Vo štvrtok sme strávili celý školský deň tímovou spoluprácou na záverečnej prezentácií, dali sme dokopy všetko čo sme za posledné dva mesiace naučili a zosumarizovali naše projekty. A v piatok sme projekty úspešne odprezentovali a získali certifikáty. Nechýbala ani záverečná párty. Jedna z najlepších vecí v tomto programe bola komunikácia v angličtine, ktorú sme si poriadne precvičili, ale predovšetkým sme získali veľa nových priateľov, s ktorými snáď ostaneme aj v kontakte.

PS: More bolo absolútne úžasné.“