FRI.Jobs: Absolvent s IT zameraním

Názov pracovnej príležitosti: Absolvent s IT zameraním
Typ pracovnej príležitosti: brigáda
pracovná ponuka pre absolventa
FRI partner: Siemens Mobility, s.r.o.
Kontaktná osoba: Lenka Hudecová
Kontaktný e-mail: lenka.hudecova@siemens.com
Vhodné pre št. programy: Informačné a sieťové technológie (Bc.)
Informatika (Bc.)
Počítačové inžinierstvo (Bc.)
Aplikované sieťové inžinierstvo (Ing.)
Biomedicínska informatika (Ing.)
Informačné systémy (Ing.)
Informačný manažment (Ing.)
Inteligentné informačné systémy (Ing.)
Počítačové inžinierstvo (Ing.)

Počet pozícií: 1
Miesto výkonu práce: Žilina
Dátum nástupu: ASAP
Ponúkaný plat: 1 600 Eur
Popis pracovnej príležitosti:

Čo majú spoločné metrá vo Viedni, v Kodani, v Istanbule či v Buenos Aires?

Sme to práve my! TOP 10 Najatraktívnejší zamestnávateľ Slovenska kategórií doprava a logistika za rok 2023.

Siemens Mobility má na svetovom trhu tradíciu už 120 rokov. Inžinierske centrum Siemens Mobility v Žiline vzniklo v roku 2003 s pár ľuďmi na palube. Dnes nás je už viac ako 650 a každý rok rastieme. Pracujeme na projektoch po celom svete a za našou prácou môžeme vidieť reálne výsledky – napr. najmodernejšie vlakové linky a metrá v najvyspelejších štátoch sveta. Staňte sa súčasťou inovácií v doprave aj Vy a budujte s nami lepšiu budúcnosť mobility po celom svete!

Do nášho svetovo úspešného Inžinierskeho centra v Žiline hľadáme kolegu, ktorý bude pracovať na vývoji riešení v oblasti mobility pre medzinárodných zákazníkov.

Ak je Vám blízka téma udržateľnosti a moderných riešení ste našim človekom!

Čo bude Tvojou úlohou?

  • Zúčastňovať sa na implementácii IT architektúry v súlade s business požiadavkami, firemnou stratégiou a stratégiou IT
  • Analyzovať požiadavky a definovať požiadavky na nové a existujúce riešenia
  • Poskytovať architektonickú podporu pre projekty
  • Spolupracovať pomocou Gitlab, Git
  • Pripravovať technickú dokumentáciu

Požiadavky na uchádzača:

Technické znalosti:
  • Skúsenosti s programovacím jazykom Java/Python/.Net/C++ a princípov objektovo orientovaného programovania
  • Výhodou je znalosť nemeckého jazyka

Osobnostné predpoklady:
  • Logické myslenie a spolupráca v tíme
  • Ochota učiť sa a pracovať s novými technológiami a produktmi

Partneri FRI