FRI.Jobs: Medior IT tester

Názov pracovnej príležitosti: Medior IT tester
Typ pracovnej príležitosti: pracovná ponuka pre absolventa
FRI partner: BRAIN:IT
Kontaktná osoba: Patrik Lenko
Kontaktný e-mail: hr@brainit.sk
Vhodné pre št. programy: Informačné a sieťové technológie (Bc.)
Informatika (Bc.)
Informatika a riadenie (Bc.)
Aplikovaná informatika (Ing.)
Aplikované sieťové inžinierstvo (Ing.)

Počet pozícií: 1
Miesto výkonu práce: Žilina
Dátum nástupu: ASAP (5-7/2024)
Ponúkaný plat: Od 1 500 EUR/mesiac v závislosti od skúseností. Odmeny v závislosti od hospodárskych výsledkov.
Popis pracovnej príležitosti:

Odhaľ aj najmenšie bugy ako náš Medior IT tester

Softvéry a aplikácie sú našou dennou súčasťou a takmer všade okolo nás. Prenikajú do rôznych aspektov nášho života, preto sa kladie čoraz väčší dôraz na ich kvalitu a spoľahlivosť. V signifikantnej miere sa o zvyšovanie minimálne týchto dvoch faktorov usiluje práca testerov a na TEBA už nedočkavo čaká náš tím.

Testovanie je u nás neoddeliteľnou súčasťou každého vývojového projektu a TY nebudeš len taký "klikač", ale plnohodnotným členom rozvíjajúceho sa testerského tímu, iniciátorom zlepšení a vylaďovania procesov, zavádzania najmodernejších testovacích nástrojov a techník na ceste zabezpečiť maximálnu spokojnosť koncových užívateľov.

Či už manuálne alebo automatizovane, prostr. Jmeter, či Selenium a iných nástrojov, tvojimi rukami prejdú interné aj externé projekty. Z interných napr. NFQES, čo je naša SaaS platforma, ktorá umožňuje o.i. podpisovať dokumenty elektronickým podpisom alebo rôzne iné projekty z webového a mobilného sveta v rôznych segmetoch (bankovníctvo, cestovný ruch, zdravotníctvo a pod.).

Veľké významné plus máš u nás ak si pozorný/á a dôsledný/á natoľko, že ti neunikne ani najmenší detail a vieš sa na veci pozrieť s rôznych uhlov pohľadu. Buď samostatný/á ale bez kolaborácie s analytikmi, vývojármi, či projekťákmi to nepôjde, preto si daj záležať na komunikácií a to možno aj pred stakeholdermi, ktorým podľa potreby jasne zreflektuješ chyby, ktoré si podchytil/a.

Hlavne maj chuť sa rozvíjať, v čom ťa podporíme formou absolvovania certifikácie ISTQB priamo pod našou strechou. Keď zmákneš tento stage ľavou-zadnou a budeš mať väčšie ambície, budeme sa baviť o tvojom progrese na Test managera, či Quality assurance. Je to len na TEBE, tak sa vydaj na túto cestu spolu s nami. ;-)

Čo už hravo zvládaš:

  • analýza špecifikácií a požiadaviek na jednotlivé komponenty produktu
  • komunikácia s projektovým tímom a klientom
  • návrh testovacích scenárov a testovacích skriptov
  • manuálne a automatizované testovanie v priebehu životného cyklu v procese vývoja softvéru/aplikácie
  • reportovanie - identifikácia chýb a ich reflektovanie vývojovému tímu, či stakeholderom

Požiadavky na uchádzača:
  • chuť rozvíjať sa v oblasti testovania a záujem o oblasť IT a produkty
  • znalosť testovacích nástrojov napr. Selenium, Jmeter, alebo iné
  • znalosť testovacích metodík (napr. ISTQB - výhodou) a techník
  • orientácia v programovacích jazykoch - výhodou
  • záujem o trendy v testovaní - priestor na zavádzanie inovácií

Partneri FRI