Fakulta riadenia a informatiky UNIZA vyjadruje podporu a solidaritu s Ukrajinou

Vedenie Fakulty riadenia a informatiky (FRI) UNIZA odsudzuje agresiu a narušenie územnej celistvosti Ukrajiny a pripája sa k výzvam na zastavenie vojnového konfliktu a mierové riešenie situácie.

Na FRI UNIZA študuje viacero ukrajinských študentov, ktorým vyjadrujeme našu podporu a spolupatričnosť. Poskytneme im plnú podporu pri riešení problémov a krízových situácií, ktoré môžu v súvislosti so situáciou na Ukrajine vzniknúť a zároveň im poskytneme mimoriadne jednorazové štipendium, aby sme im pomohli v súčasnej vojnovej situácii. V prípade krízových situácií a potreby psychologickej podpory a krízovej intervencie sa študenti môžu obrátiť na Poradenské a kariérne centrum UNIZA. Pre riešenie akýchkoľvek študijných záležitostí je plne k dispozícii študijné oddelenie FRI UNIZA a prodekan pre vzdelávanie.

V tejto dobe je zároveň dôležité, aby sme podporovali kritické myslenie, postavili sa proti šíreniu propagandy, dezinformácií a alternatívnych faktov a verili v čo najrýchlejšie ukončeniu konfliktu mierovou cestou.

Vedenie FRI UNIZA

„Peace cannot be kept by force; it can only be achieved by understanding.“ Albert Einstein

FRI UNIZA висловлює Українi свою пiдтримку та солiдарнiсть

Керівництво факультету управлiння та інформатики (FRI) Жилінського університету в Жилiнi (UNIZA) засуджує агресію та порушення територіальної цілісності України та приєднується до викликів припинити війну та знайти мирнe вирiшиння ситуацiї.

У FRI UNIZA навчається декілька українських студентів, яким ми висловлюємо свою підтримку та приналежність. Ми надамо їм повну підтримку у вирішенні проблем і кризових ситуацій, які можуть виникнути у зв’язку з ситуацією в Україні, і водночас надамо їм надзвичайну одноразову стипендію, щоб допомогти їм у нинішній воєнній ситуації. У разі кризових ситуацій та необхідності психологічної підтримки та кризового втручання студенти можуть звернутися до Консультаційно-кар'єрного центра UNIZA (Poradenské a karierné centrum UNIZA). Навчальний відділ FRI UNIZA та продекан з питань освіти та педагогічної діяльності повністю доступні для вирішення будь-яких питань навчання.

Водночас важливо підтримувати критичне мислення, протистояти поширенню пропаганди, дезінформації, альтернативних фактів та фейкових новин, вірити в якнайшвидше припинення конфлікту мирним шляхом.

Керівництво FRI UNIZA

„Мир не можна зберегти силою; його можна досягти лише порозумінням.“ Альберт Ейнштейн