Krátka mobilita pre študentov - BIP v Chorvátsku

Zmiešaný intenzívny program (Blended Intensive Programme - BIP) - ide o krátkodobé intenzívne programy, v rámci ktorých sa využívajú inovačné spôsoby výučby a učenia sa, vrátane online spolupráce. Tieto programy môžu obsahovať učenie sa na základe výziev, v rámci ktorého spolupracujú medzinárodné a interdisciplinárne tímy na riešení výziev, napr. takých, ktoré sa týkajú cieľov OSN v oblasti udržateľného rozvoja alebo iných spoločenských výziev identifikovaných regiónmi, mestami alebo spoločnosťami. BIP umožňujú nové a flexibilnejšie formáty mobility, v ktorých sa kombinuje fyzická mobilita s virtuálnou časťou.

V priebehu BIP skupiny študentov realizujú krátkodobú fyzickú mobilitu v zahraničí kombinovanú s povinným virtuálnym prvkom uľahčujúcim kolaboratívnu online vzdelávaciu výmenu a tímovú prácu. Virtuálny prvok spája študentov a ich tútorov online pri spoločnej práci a zároveň pri špecifických úlohách, ktoré sú súčasťou BIP a počítajú sa do celkových vzdelávacích výstupov.

Účasť na BIP sa registruje ako absolvovanie voliteľného predmetu za 3 ECTS.

Prezentácia o BIP

Na letný semester akademického roka 2022/23 sú momentálne v ponuke pre našich študentov ešte jeden BIP:

BIPOrganizátorTermínViac informácií
BIP „Transform to sustain: Sustainable future enabled by digital transformation“
Fakultet organizacije i informatike

online od 16.05. do 16.06.2023
online dvakrát do týždňa o 20:00
osobne v Splite od 25.06. do 01.07.2023

TU*

* (webová stránka zatiaľ nie je k dispozícii - informácie o podujatí z roku 2022)

Požiadavky na študentky a študentov:

• Angličtina – jazyková úroveň B1
  • Študijný program na FRI – bez obmedzenia
  • Stupeň vysokoškolského štúdia – bez obmedzenia
  • Ročník štúdia – bez obmedzenia – študenti končiacich ročníkov sa nestihnú zúčastniť BIP v Chorvátsku

Financovanie účasti na BIP

• Účastníčky a účastníci dostávajú individuálnu podporu vo výške 70€ na deň
  • Pri účasti na BIP v Chorvátsku je individuálna podpora aj pre jeden deň cesty tam a jeden deň cesty späť

V prípade záujmu sa môžete prihlásiť prostredníctvom tohto prihlasovacieho formulára. Uzávierka prihlasovania do 17. februára 2023.

V prípade otázok neváhajte kontaktovať pána prodekana pre zahraničné vzťahy - doc. Petra Mártona.